Kas Güçlendirici Çay Tarifleri

Faydalı Bilgiler Murat Abi 37 views
sponsorlu reklam

Sporcu beslenmesi özel olmalıdır. Bununla Birlikte sporcuların aldıkları ek gıdalar ve içecekler de son derece önemlidir. Sporcu kas güçlendirici doğal gıdaları tüketmeli ve kas yaptırıcı besinler arasından meydana getirdiği bir diyeti uygulamalıdır. Kasların kuvvetlenmesi ve ağrılarından kurtulmak için özel çaylar ve bitkiler vardır. Bu çayları, bitkileri ve tarifleri hakkında bilgiler ise şöyledir;

Kas Güçlendirici Çay Tarifleri

Rezene: Sporcu beslenmesi için özel bitkilerden biridir, rezene. Rezeneyi bal ile karıştırabilirsiniz. Bu haliyle bir macun halini alacaktır. Macununu yiyebilirsiniz. Çayı da su ile birlikte içilmelidir. Kasların gelişimi için etkin olan bu bitkinin çayı dışında, yağı elde edilirse de faydalıdır. Yağını kaslarınıza sürdüğünüzde ağrıları alır ve kuvvetli hale getirir. 250 gram kaynamış suya kurutulmuş 1-2 çay kaşığı kadar rezene katılması ile hazırlanır.

Zencefil: Zencefil hepimizin bildiği son derece yararlı bir bitkidir. Sporcu kas güçlendirici özelliği de vardır. Tıpkı rezene gibi bal ile macunu da yapılır. Çayının kaynatılarak yapılması ve içilmesi halinde kasların kuvvetlendirmesi yanında bağışıklık sistemini de koruyan, kas yaptırıcı besinler içerisinde yer alır. Taze kök zencefilin sert kabuğu soyulmalıdır ve kaynatılmalıdır.
Defne Ağacı ve Yemişi: Sporcu beslenmesi için bir diğer çayı yapılan bitki de defnedir. Kaynatılarak içilmesi halinde adale ve kasları güçlendirir, kendine gelmesine destekçi olur.

Kas Güçlendirici Çay Tarifleri

Biberiye Çayı: Kan dolaşımını hızlandıran, bağışıklık sistemine yararlı olan bu bitki çayı sporcu kas güçlendirici bitkiler içinde en etkililerdendir. Kasların yeniden güçlenmesine ve yapılanmasına destekçi olur.
Tere Otu ve Tohumu: Kas yaptırıcı besinler içerisinde tere otu kaslara çok faydalıdır. Çayı su ile içilir. Çayından hoşlanmayanlar içinse bal ile karıştırılarak macun haline getirilebilir. Macunu yenildiğinde ise balın da etkisi ile daha yüksek güçlendirici etki kazanır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica