Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir.

Genel Murat Abi 23 views
sponsorlu reklam

Koltuk altı terlemesini engellemek için doğal bitkisel maske ve kürlerden yaralanabilir, koku giderici kozmetik ürünlere alternatif olarak kullanabilirsiniz. Bir çok koku giderici kozmetik ürünü koltuk altı bölgesinde perdeleme yaparak hava almasını önler ve bu nedenle koltuk altı bölgesinde kararmalar meydana gelebilir.
Koltuk altı terlemesini önleme ve ter kokusunu önlemede faydalı maske tarifleri ile bilhassa yaz aylarında sorun olmaya başlayan terleme sorununa çözüm inceleyebilirsiniz. Koltuk altı terlemesinde son dönemde botoks tedavisi yöntemi de yaygın olarak kullanılmaya başlandı.
Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir
Elma Sirkesi: Elma sirkesi ve az miktarda su ile hazırladığınız karışımı koltuk altı bölgenize sürerek 20 dakika bekleyin ve ardından temizlenin. Elma sirkesi koltuk altı terlemesini azaltacak ve kötü kokuların oluşmasını önleyecektir.
Limon Tedavisi: Koltuk altı terlemesini engellemek için akşam yatmadan önce koltuk altınıza limon suyu sürünüz ve sabah kalktığınızda ıslak mendille temizleyiniz. Gün içerisinde terlemeyi azalttığını göreceksiniz.
Kremler: Terleme önleyici krem ve losyonlar koltuk altı bölgesinde ter bezi kanallarının tıkanması ile terlemeyi önlemeyi amaçlar. Kısa süreli etkisi nedeniyle tercih edilmez.
Kıyafet seçimi: Yaz aylarında koltuk altı terlemesini engellemek için nefes alan elbiseler tercih etmelisiniz. Pamuklu ve serin tutacak elbiseler koltuk altı terlemesini önleyecektir.
Botoks Tedavisi: Koltuk altı terlemesi botoks yöntemiyle kontrol altına alınabilir. Koltuk altında bulunan ter bezlerine enjekte edilen bazı maddelerle koltuk altı terlemesinin önüne geçilebiliyor.
Koltuk Altı Ter Kokusunu Önleme
Koltuk altı bölgesinin terlemesiyle beraber gelen kötü kokuları engellemek için kozmetik ürünler yerine doğal karışımlardan faydalanabilirsiniz. Koltuk altına sürülen kozmetik ürünler cildin hava almasını önleyerek koltuk altı kararması problemine yol açabilmektedir.
Limon suyu
Kabartma tozu
Yarım limon suyuna hamur kıvamına gelene kadar kabartma tozu ilave edin ve karışımı koltuk altı bölgesine uygulayarak 10 dakika bekledikten sonra temizlenin. Haftada 3 gün tekrarlandığında koltuk altı ter kokusunu önleyecektir. Ek olarak koltuk altı terlemesine karşı her gün 1 bardak adaçayı içmek iyi gelecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica