Mutfak Dolabı Boyama Teknikleri

Dekorasyon Nur Rose 114 views
sponsorlu reklam
  1. Mutfak Dolabı Boyama Teknikleriİlk önce dolap ve çekmecelerinizin içini boşaltın ve kulplarını sökün. Menteşeleri ve camları korumak için bu bölümleri maskeleme bandı ile bantlayın. Odanın diğer kısımlarını korumak için bu kısımlara toz örtüleri serin.
  2. Dolapları sabunla ya da güçlü bir deterjanla yıkayıp temizleyin. Bu işlem, yağ lekelerini temizleyerek pürüzsüz bir yüzey yaratacaktır. Sonrasında nemli bir bezle sabun kalıntılarını temizleyin.
  3. Dolaplar kuruduğunda zımpara kağıdıyla yüzeylerini zımparalayın (eğer melamin ya da parlak yüzeylere sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz). Kaliteli bir hazır dolgu karışımıyla yüzey kusurlarını doldurun ve tekrar zımparalayın.
  4. Yüzeye göre melamin ya da ahşap astar kullanın. Daha pürüzsüz bir son kat görünümü için kapaklarda küçük bir rulo kullanmak isteyebilirsiniz. Ahşap boyası kullanırsanız astar boyama çok da gerekli olmayabilir.
  5. Su bazlı boyalar, boyama sırasında kokuya neden olmadıkları, çabuk kurudukları ve dayanıklı oldukları için mutfak dolapları açısından en iyi seçenektir. Bu boyalarla temizlenmesi ve rötüş yapması kolay, parlak bir son kat görünümü elde edebilirsiniz. Dolap boyaları da benzer bir etki yaratırlar.
  6. İki kat boya uygulayın. İlk kat tamamen kuruduktan sonra, profesyonel bir son kat görünümü için yüzeyi zımparalayın. Sonrasında nemli bir bezle tozları silmeyi unutmayın.
  7. İkinci kat tamamen kuruduğunda, maskeleme bandını dikkatlice sökün. Kulpları tekrar yerlerine takın ve yepyeni dolaplarınızı seyredin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Mutfak Dolabı Boyama Teknikleri” üzerine 1 yorum

  1. Esra dedi ki:

    Temizliği nasıl oluyor yemek pişiyor sonuçta buhar oluyor mutfakta deterjana dayaniklimi boyalar nas oluyor lütfen yardımcı olun bende boyamak istiyorum cunku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica