Vücut Çatlakları ve Tedavileri, Lazerle Çatlak Tedavisi

Sağlık Murat Abi 23 views
sponsorlu reklam

Vücut Çatlakları ve Tedavileri, Lazerle Çatlak Tedavisi

Vücut çatlarının oluşma nedeni en yaygın olarak ani kilo alıp vermektir. Vücudumuzu likralı bir kumaş olarak düşünürsek bu süreçte vücudumuzu sürekli nemli tutmadığımız takdirde gerginleşen cilt yırtılır. Aynı şekilde kilo verdiğimiz zamanda içi boşalan kumaş gibi sarkmış ve büzüşmüş ve bir ciltle kalırız.

Vücut Çatlakları ve Tedavileri, Lazerle Çatlak TedavisiBir başka nedende hamilelikte aldığımız kilolardır. Yine bu dönemde de vücudumuzu bebeğe zarar vermeyecek krem ya da yağlarla sürekli nemli tutmak zorundayız.

Vücut çatlaklarının bir nedeni de zayıf bir bağışıklık sistemidir. İyi bir bağışıklık sistemi vücudun kendi nem dengesini yeterli seviyede tutmasını sağlar. Mevcut çatlaklardan kurtulabiliriz ama bu çatlamalar artarak devam edecektir. Bir dermatoloji uzmanına başvurup bir IGE testi yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında çatlakları tedavi etmek için internette düzinelerce yöntem var. Ama dikkat ettiyseniz bu yazıların ve yöntemlerin %90’da ‘çatlaklar için henüz kesin çözüm yoktur’ denmektedir.

Bir dermatoloji uzmanı madecassol pomad + acnelyse krem + bepanthen krem üçlüsünü öneriyor. Madecassol ve bapanthen kremin doku yenileyici ve onarıcı özelliği vardır. Acnelyse krem ise bir retinoik asittir. Bunu ben denedim çözüm olacak gibi ama uzun ve acılı bir yöntem. Retinoik asit cildi kat kat soyarken madecassol ve bepanthen dokuyu yeniliyor. Sizde bu süreçte soyulan deri için bol bol acı ve dayanılmaz kaşıntılar çekiyorsunuz..

Vücut Çatlakları ve Tedavileri, Lazerle Çatlak TedavisiBonie diye bir krem var. Pek çok yerde işe yaramadığını okudum. Çatlağın evresine göre fayda düzeyi de düşüyor sanırım. Kullanan varsa lütfen bilgilendirsin.

Lazer ile yapılan çatlak tedavilerinde de yine çatlağın yaşı tedavinin neticesini belirliyor. Uzun süre önce oluşmuş çatlaklar için bu yöntemde çözüm değildir. Rengini açabilir inceltebilir ama yine de tamamen geçmeyecektir. Üstelik esmer tenli kişilerde deride kalıcı lekeler de oluşabilir.

Mezoterapi yönteminde ise c vitamini, a vitamini, mineraller gibi cilt yenileme özelliği olan maddeler cilde zerk edilir. Pembe – kırmızı çatlaklarda çok etkili bir yöntemdir. Beyazlaşmış çatlaklar için ise microdermabrazyon – micropeeling çok tavsiye edilen ve etkili bir yöntemdir. Buda yine bir cilt soyma işlemidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica