Kapat

2015 Yazında Ençok Okunan Kitaplar

Kumsalda güneşinin altına uzanıp, denizden gelen dalga sesleri eşliğinde kitap okumak gibisi yok. Bizce yazın en keyifli anları bunlar. Siz de bizimle aynı düşüncedeyseniz, hemen kitabınızı seçmelisiniz.

Bu yazın en çok okunacağını düşündüğümüz kitaplarını bir araya getirdik. Aşk, tarih, bilim, kişisel gelişim… Aradığınız her şeyi listemizde bulacaksınız

Tülin Şahin – Her daim Fit
Ünlü model Tülin Şahin’in dördüncü kitabı “Her Daim Fit”, NTV Yayınları’ndan çıktı. Ezber bozan öneri ve açıklamalarıyla dikkat çeken yeni kitabında Tülin Şahin, her daim fit ve güzel görünmenin yollarını anlatıyor. Diyet, sağlıklı yaşam, spor ve güzellikle ilgili akla gelen birçok soruya yanıt veren “Her Daim Fit” ünlü modelin yaşam ve beslenme sırlarını da içeriyor. Her gün tatlı ve çikolata yediğini söyleyen, kendini “tatlı canavarı” diye tanıtan Tülin Şahin, okuyuculara “Hamur işi, yağ ve tatlı yasak değil” diyor, ama bir şartı var! Her daim fit görünmek için herkesi spora, açık havaya ve dengeli beslenmeye çağırıyor.

Zülfü Livaneli – Konstantiniyye Oteli
Romanları 30 dilde yayınlanan Zülfü Livaneli, bir kez daha elimizden düşüremeyeceğimiz bir kitaba imza attı. Yeni kitabı “Konstantiniyye Oteli” ile zengin bir insan panoramasıyla İstanbul’un derinliklerine inerken, şehrin büyülü ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle bizi buluşturuyor.

Aret Vartanyanın – Gitme Zamanı
Kitapları ve insan odaklı çalışmalarıyla milyonlarca ruha dokunan Yazar Aret Vartanyan, denenmeyeni denediği “Gitme Zamanı” isimli romanında, bir yanda Batın’ı bir yanda Zahir’i anlatıyor. Vartanyan, bir tarafta günlük yaşamdan her bireyin kendinden parçalar ve çevresindeki karakterleri bulduğu, yaşamı sorgulayan bir hikaye işlerken, diğer yanda okurları felsefik/ruhani sırları irdeleyen, kadim bilgileri ve bilgeleri bugüne taşıyan gizemli, mistik bir yolculuğa çıkarıyor. Romanda, bir tarafta ağacın altında uyuyan yedi denizden çıkan çift başlı düalite, zaman ustası saatçi, bilge simyacı, Schrödinger’in kedisi, mahkeme salonuna doluşmuş Aristo’dan Nietzhsche’ye düşünürler ve ezoterik kahramanlar, diğer yanda ise aşk, tutku, aldatma, entrika ve yaşam kavgası yer alıyor.

Buket Uzuner – Toprak
Romancı, hikayeci ve gezi yazarı Buket Uzuner’in Tabiat Dörtlemesi’nin ikinci kitabı “Toprak” okuyucuyla buluştu. 2012 yılında yayınladığı “Su” romanında tanıştığımız gazeteci Uyumsuz Defne Kaman’ın maceralarına bir yenisini daha ekledi. Defne bu kez rotasını Çorum’a çeviriyor ve bir tarihi eser kaçakçılığının peşine düşüyor. Heyecan ve gerilim dolu kurgusuyla “Toprak”, Buket Uzuner’in diğer romanları gibi pek çok farklı katmandan oluşan felsefi bir özellik taşıyor.

Murathan Mungan – Güne Söylediklerim
Yazar, şair ve oyun yazarı Murathan Mungan ses getirecek bir kitaba daha imzasını atıyor. Düz yazılarını bir araya getirdiği “Güne Söylediklerim” için yazar “Bazı kitaplar neredeyse kendiliğinden çıkar ortaya; elinizdeki kitap da onlardan biri. Zamanla biriken yazılardan belli bir noktadan sonra kararlaştırılmış sona adım adım ilerleyen kitaplarımdan değil bu; işlerin günlerin akışında ansızın geldi.” diyor.

Gülben Ergen – Öğrendim ki
Pop müzik şarkıcısı, eski model, sunucu ve oyuncu Gülben Ergen, “Gülbenden Masallar” kitabından sonra bu kez “Öğrendim ki” adlı son kitabıyla şimdiden en çok okunanlar listesine girmeyi başardı. Kitabında yaşadıklarını, öğrendiklerini, tecrübelerini, başarılarını, başarısızlıklarını hayatına dair anılarını içtenlikle anlatıyor.
“öğrendim ki…
yaşam inatçı bir öğretmen aslında…
şöhret dolabımda asılı bir elbise…
sözü yemindir iyi insanların…
ve iyilik yapmak için fırsat kollamalı insan…“

2015 Yazında Ençok Okunan Kitaplar
Johanna Basford – Esrarengiz Bahçe
Yaş farkı gözetmeksizin “Esrarengiz Bahçe” bu yaz elinizden düşmeyecek. Bulduğunuz ilk fırsatta elinize boya kalemlerinizi alıp bu büyülü bahçeye yolculuğa çıkmak isteyeceksiniz. Basıldığı andan bu güne kadar satış rekorları kıran kitap olağanüstü çiçekler ve ilginç bitkilerle dolu. Siyah-beyaz, büyüleyici bir harikalar diyarını keşfedeceksiniz. Boyanacak resimler, keşfedilecek labirentler, tamamlanacak desenler ve kendi çizimlerinizi yapabileceğiniz pek çok alan bulacaksınız kitapta. Kitabın çizeri Johanna Basford kendisini “mürekkebe aşık bir çizer” olarak tanımlıyor. Çizimlerini İskoçya kırsalındaki evini çevreleyen bitki örtüsünden ve canlı yaşamdan ilham alarak yapıyor. İnce ince işlenmiş çalışmaları, yoğun bir el emeğinin ürünü.

Karl Ove Knausgaard – Kavgam
Gerçek yaşamı konu eden ve insanı derinden etkileyen kurgusuyla “Kavram” okuduktan sonra hayata bakış açınızı değiştirecek kitaplar arasında yer alıyor.
Amerika başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesindeki eleştirmenler tarafından tam not alan ve korkmadan gerçekleri açığa çıkaran bir kitap.

Richard Dawkins – Merak Tutkusu
“Kör Saatçi”, “Tanrı Yanılgısı” ve “Gerçeğin Büyüsü” gibi yıllardır okunmaya devam eden kitapların ardından Richard Dawkins bu kez “Merak Tutkusu” ile evrenin oluşumuna ve Dünya’daki yaşamın gelişimine ilişkin yaradılışçı inanışlara karşı çıkan bir başyapıt daha sunuyor.

Helen Fielding – Bridget Jones’un Günlüğü
Modern kadının efsanevi ikonu Bridget Jones uzun bir aradan sonra tekrar raflarda yerini aldı. İngiliz roman yazarı Helen Fielding’in 30’larında Londra’da yalnız yaşayan, yaşamına değer ve aşk katmak isteyen bir kadın olarak yarattığı Bridget Jones’un, günlük hayatta uğraştığımız basit şeyleri konu alan romanı yazın en çok okunacak kitaplarından biri olmaya aday.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam