Kapat

2019 Örgü Boyunluk Modelleri

2019 Örgü Boyunluk Modelleri

Kış mevsiminde örgü işlemeyi hepimiz seviyoruz. Uzunca süren örgü kazaklar bazen sıkılmaya neden olabiliyor. Bir gün içinde bitecek basit örgüleri düşününce akla ilk gelenlerden biri de boyunluk modelleri. Boyunluk modelleri bir gün kadar kısa sürede bitmekle beraber kış mevsiminde en çok ihtiyaç duyduğumuz aksesuarlardan. Kısa sürede işlenen ve şık modellere sahip pek çok boyunluk modeli var.

Boyunluk modellerini işlemek için detaylı şekilde örgü bilmeye gerek yok. Düz şekilde başlanılan örgüler işlemler bittikten sonra düğme, boncuk gibi materyallerle süslenebilir. Boyunluk modellerini örmek için geniş olarak başlanacaksa 75-80 ilmekle başlanabilir. Ardından yukarıya doğru düz devam edilir. Tercihinize göre kalın şiş kullanabilirsiniz.

Genellikle boyunluk modellerinde kalın şişler sıklıkla kullanılmakta. Örülecek boyunluk modelinin uzunluğu tek veya çift dolama durumuna göre değişir. Eğer tak kat olarak kullanılacaksa boyun ölçüsüne göre örmek yeterli. Fakat salaş ve 2 kat geçirilen modeller için biraz daha uzunca yapmak gerekir. Düz şekilde işlenen boyunluğu arkasından dikerek birleştiriyorsunuz. Ardından süsleme yapmak isterseniz detayları ekleyebilirsiniz.

Örgü iplerle ponpon yaparak da süsleme yapabilirsiniz. Galerimizde ponponlu boyunluk modellerini de görmeniz mümkün. Şık bir görüntü için ebruli ipliklerle de boyunluk örmeyi deneyebilirsiniz. İplik seçiminde batmayan iplikleri tercih ederseniz daha iyi olur. Bu seçim için ipliği elinizin üstüne değdirerek kaşıntı yapıp yapmadığını tespit edebilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de kullanışlı boyunluk yapabilirsiniz. Son dönemlerde sıklıkla kullanılan kalın ve parmakla örülen örgü ipleri de boyunluk modellerinde kullanılıyor. Parmakları şiş gibi kullanarak, yine örgü işleme mantığına dayalı şekilde bu iplerle de boyunluk modelleri örebilirsiniz. Kısa sürede pratik şekilde bu boyunluk modellerini yapmak mümkün. Bir top kalın iplikten bir tane boyunluk modeli çıkıyor. Parmaklarınızla 8 sıra başladığınız boyunluğu bitirdikten sonra parçaları birleştiriyorsunuz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam