Kapat

Ada tavşanı Hakkında Bilgiler.

Ada tavşanları toprağa kazdığı tünellerde yaşarlar. Bu tünellerde havalandırma delikleri ve doğum için hazırladıkları bir oda bulunur. Bu tavşanlar yavrulayacaklarını anladıklarında doğum için hazırladıkları odayı dökülen tüyler ile döşerler. Yavrularını bu yumuşak tüylerin üzerinde doğurur ve büyütürler.

Bu tavşanların ömrü beş ile yedi yıl arasındadır. Boyları otuz beş ile kırk beş santimetre arasında değişir. İki iki buçuk kilogram ağırlığındadırlar. Diğer tavşanlara göre küçüktürler. Bu tavşanların kulakları ve arka ayakları diğer tavşanlara göre daha kısadır. Karın bölgeleri ve ayaklarının altı beyazdır. Çoğunlukla koloni halinde yaşamayı tercih ederler. Ada tavşanları tehlike hissettiği an kuyruğunu kaldırıp ayaklarını yere vurmaya başlar. Böylelikle diğer tavşanları uyarır.

Ada tavşanları insanların olmadığı zamanlarda toprak üstüne çıkarlar. Hareketli ve aktif hayvanlardır. Eti çok lezzetli olduğu için tercih edilir. Ayrıca kürkleri çok sağlamdır. Bu tavşanlar çok ürkek olduklarından çoğunlukla toprak altındadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam