Kapat

Adet Döneminde Denize Girmek

Adet Döneminde Denize Girmek
Yazı bekleyen insanların en büyük tutkularından bir tanesi de denize girmektir. Bütün bir kış denize girmeyi hayal ederler ve sonunda yaz geldiğinde hiç bir sorun yaşamadan insanlar denize girmek ister. Çıkabilecek sorunlardan bir tanesi de özellikle kadınlar içindir. Adet döneminin tatile denk gelmesi nedeni ile denize girme korkusu yaşayan kadınlar bu durum için endişelenip denize girmemeye kadar verirler.

Adet Döneminde Denize GirmekAdet döneminde denize girmek mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle de adet döneminin başlarında yani 1. ve 2. günde denize girmek çok önerilmez. Çünkü bu dönemlerde adet kanamaları yoğun yaşanır ve bir bakteri ortamı yaratmak çok daha kolay olur. Diğer günlerde ise tampon yardımı ile adet döneminde denize girmek mümkündür. Tampon bakire olmayan kadınların kullanabileceği bir üründür ve kanın emilmesini sağlayarak iç çamaşırınıza bulaşmamasını sağlar. Bu sayede denize rahatlıkla girebilirsiniz. Ped kullanımı denize girerken pek tavsiye edilmez. Çünkü kanamanın yoğun olduğu dönemlerde kanın dışarıya çıkmasına neden olur ve bu durumda hoş bir görüntü yaratmaz. Ancak tampon kullanan kadınların ped kullanan kadınlara oranla çok daha dikkat etmesi gereken konular vardır. Tampon kullanımında her 4 saatte bir tamponun değiştirilmesi gerekir. Eğer değiştirilmezse bakteri çoğalması normale göre çok daha hızlı bir şekilde olabilir ve böylelikle enfeksiyon kapma riskiniz üst sınırlara ulaşır. Özellikle de denizin içerisinde bulunan birbirinden farklı bir çok zararlı madde bu hastalığı getirici etkenlerdir. Bu nedenle denize girilmesi gereken durumlarda tampon kullanılmalı ve tamponlar her 4 saatte bir muhakkak değiştirilmelidir.  İlk günlerde denize girilmemesi daha doğru olsa da adet döneminde denize girmek sakıncalı değildir. Sadece dikkat edilmeli ve temkinli davranılmalıdır.

Siz de adetinizin taşmaması için gereken önlemleri aldıktan sonra denize rahtlıkla girebilir ve tatilinizi zehir etmeden tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki hiç bir şey sizin tatilinize engel olmamalıdır. Bu nedenle adet döneminizin geçmesini beklemek yerine bir tampon sahibi olarak denize girebilir ve güneşlenmenin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.