Kapat

Adet (regl) Sancılarını En Aza İndirmek

Adet (regl) Sancılarını En Aza İndirmek
Regl (adet,aybaşı)sancısı: kadınların adet döneminde kasıklarında yaşadıkları şiddetli ağrılardır.Bu sancılar adetin başlangıç gününde  bir gün önce yada adetin 1.günü başlar.Adetin ortalarına doğru şiddetini azaltarak ortadan kaybolur.Ancak bu sancılardan,ağrılardan kurtulmak mümkündür.REGL (adet) sancısını en aza indirmek için yapabilecekleriniz şöyledir;

Bu sancının nedenleri arasında vücuttaki bir maddenin adet döneminde salgılanma masından  yada kadınsal bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir.Öncelikle bu sancılar başladığında bunun nedeninin ne olduğu belirlenerek tedavi uygulanmalıdır.

Bu ağrılar ortaya çıktığında yada çıkmadan önce alınan ağrı kesiciler sizi rahatlatabilir.Ancak sürekli ağrınız var ve  ağrı kesici kullanmak istemiyorsanız sıcak su torbalarıyla o bölgedeki ağrıları en aza indirmeniz mümkündür.

Sıcak duş ve o bölgeye yapılan masajla ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

Son dönemde uzmanların tavsiye ettiği başka bir çözüm ise muz tüketmektir.Düzenli spor yapmakta adet sancılarınızı azaltabilir özellikle plates yapan bayanlarda şiddetli ağrıların görülmediği kanıtlanmış bir gerçektir.Üşütmemeye dikkat edin özellikle de adet döneminize yakın belinizi ve ayaklarınızı soğuktan mümkün olduğu sürece uzak tutun.

Bir bardak ılık sütün içerisine şeker veya bal  koyup içerseniz sancılarınızın azaldığını göreceksiniz.

Son olarak siz okuyucularımız için AHMET MARANKİ’den adet sancılarını azaltan bitkisel karışımlar;

KARIŞIK BİTKİ ÇAYI TARİFİ:civanperçemi, aslanpençesi, çoban çantası,ve adaçayı bu 4 karışımı dilerseniz birlikte dilerseniz de ayrı ayrı bir taşım kaynatın ve bir kaşık bal ilave ederek içiniz.

SOĞAN SUYU TARİFİ:bir soğanı kabuğunu soyup 2 ye bölerek 1 lt.suyun içerisine koyup haşlayın.Hazırlanmış soğan suyundan 15 gün buyunca günde 2 bardak tüketin.

“Adet (regl) Sancılarını En Aza İndirmek” üzerine 3 yorum

  1. Gulerperugan123312 Peruganperugan says:
  2. eskopa says:
  3. androidoyuncusu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam