Kapat

Alexandra Daddario Kimdir?

Alexandra Daddario, 16 Mart 1986 senesinde Amerika’da dünyaya gelmiştir. Avukat bir ailenin çocuğudur. Oyunculuğa ise ilk olarak 16 yaşında başlamış, bu süreçten sonra da pek çok yapıtta yer almıştır.

2002 senesinde All My Children isimli proje ile kendisini TV dünyasına kazandırmıştır. 2 sezon devam eden dizide Laurie Lewis karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Daha sonra ise 2005 senesinde Mürekkep Balığı ve Balina isimli sinema filminde rol alan oyuncu, 2006 senesinde ise bölümlük olarak Conviction ve Soprano Ailesi isimli projelerde boy göstermiştir. O dönemler genç yönetmenlerin kıskacına giren oldukça başarılı oyuncu Alexandra Daddario, Pitch isimli bir kısa filmde yer alarak oyunculuğunda farklı rollerle de birleştirme yapmayı ihmal etmemiştir.

2004-2006 senesinde bulunduğu Law & Order isimli dizide de Samantha Beresford isimli karakter ile karşımıza çıkmıştır. Aynıca 2006 senesinde The Hottest State isimli bir filmde de Kim karakterine hayat vermiştir. 2006 senesinde tekrar bir TV filminde rol alan oyuncu, Damages isimli bu filmde ki performansı ile de eleştirmenler tarafından tam not almıştır.

2007 senesinde ise The Babysitters isimli bir sinema filminde kendisini göstermiştir.

2006 senesinde çekilen TV dizisi Damages’in diziye dönmesi ile beraber, 2009 senesinde tekrar dizilere dönüş yapmış, reyting amacıyla de dizinin kısa sürede bitmesine engel olamamıştır.

Aynı zamanda 2005-2009 seneleri arası

Aynı zamanda 2005-2009 seneleri arası bulunduğu Law & Order: Criminal Intent isimli dizide ki performansı ile 2. sezonda başrole yükselmiştir. Burada da ilk başrol deneyimini ortaya koyan oldukça başarılı aktör Alexandra Daddario, aynı yıllarda Nurse Jackie, Life on Mars gibi projelerde yer almış, tekrar reyting amacıyla dizilerin bitmesine engel olamamıştır.

2010 senesinde

2010 senesinde ise Percy Jackson & Olimposlular -Şimşek Hırsızı isimli filmde yer almış, aynı sene Bereavement isimli filmde de başrolü üstlenmiştir. Odd Jobs isimli TV filminde de Cassie Stetner karakteri ile bugüne kadar alışageldiğimiz Alexandra Daddario oyunculuğundan çok daha farklı bir oyunculuk ortaya koymuştur.

2009-2011 seneleri arasında bulunduğu White Collar isimli TV dizisinde de Kate karakteri ile başrolü üstlenmiştir. Dizi bittikten sonra Açık Çek isimli bir sinema filminde yer almış, aynı sene 2 sene kadar devam eden Parenthood isimli dizide Rachel karakterine hayat vermiştir. Onun Dünya çapında tanınırlığını arttıran proje ise Teksas Katliamı olmuştur. Burada Heather Miller karakteri ile kameraların karşısına geçen Alexandra Daddario, oldukça başarılı oyunculuk performansı sayesinde eleştirmenlerin gözdesi haline gelmiştir.

2013 senesinde

2013 senesinde Percy Jackson: Canavarlar Denizi isimli projede de Annabeth karakteri ile kameraların karşısında yer almıştır. 2014 senesinde büyük bütçe ile TV dünyasına giriş yapan True Detective dizisinde 1 sezon kadar yer almıştır. Aynı sene Eski Sevgiliyi Gömmek isimli sinema filminde de yer almıştır. 2015 senesinde ise San Andreas isimli sinema filminde yer alan oyuncu, American Horror Story dizisinde de Natacha Rambova karakteri ile bir Rus ajan olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu sene ise 2016 senesinde vizyona giren Workaholics isimli dizide boy gösteren oyuncu, aynı zamanda Aşkın Seçimi isimli sinema filminde de rol almıştır. Bu yılın ilerleyen günlerinde Unreachable by Conventional Means ve The Layover filmlerinde boy gösterecek olan Alexandra Daddario, 2017 senesinde da The Exraordinary Journey of the Yoksul ve Baywatch isimli filmlerde yer alacaktır.

Başarılı oyunculuk performansı ile kısa sürede Hollywood’un aranan starlarından bir tanesi olan Alexandra Daddario, aynı zamanda metot oyunculuğu eğitimleri almaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam