Kapat

Allık Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Allıklar bire makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu nedenle her bayanın yanında allık bulundurması ve düzenli olarak tazelemesi gerekiyor. Cildi daha teze ve canlı gösteren allık doğru uygulandığında sizi çok şık gösterirken yanlış uygulandığında ise olduğunuzdan daha kötü gösterebilir. Doğru Allık kullanımı sayesinde sizde göz alıcı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Allıklar temel olarak farklı renklerde bulunabiliyor. Genelde toprak, şeftali, pembe renklerinde olurlar ve cilt, saç, göz rengine göre de kullanılacak olan allığın rengi belirlenir. Eğer esmerseniz yüzünüzü daha belirgin ve canlı hale getirmek için toprak renklerini kullanmalısınız. Kumral ve buğday tonlarında cilde sahip olanlar için doğru seçim pembe ve daha açık tonlardır. Sarışınlar ve beyazlar içinse şeftali tonlarındaki allıklar daha doğru seçim olacaktır.

Doğru Allık kullanımı

Doğru Allık kullanımı ile sadece yüzünüzü renklendirmekle kalmaz aynı zamanda yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz bölgelerin daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, yuvarlak yüz sahibi olan kişiler kaş üstlerine ve şakaklarına daha fazla allık sürerken, yüzü uzun olanların ise saç diplerine ve elmacık kemiklerine yoğunlaşması gerekiyor.

 

Allık uygulaması yaparken kullandığınız allığın çeşidi de oldukça önemlidir. Mesela toz allıklar cilde matlık ve soluk bir renk kazandırdığı için bu tarz makyaj yapmak isteyenler toz allıkları tercih eder. Ancak pratiği çok kolay olmadığı içinse gün boyu makyaj tazelemek zorunda kalanlar toz allıkları tercih etmezler. Kalem allıklar ise toz allıkların aksine daha ufak boyutludur ve kolay bir şekilde taşınabilir. Bu sayede gün içerisinde makyajınızı tazelemek istediğinizde kolayca kalem allık ile makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

Bu allıklardan farklı olarak son zamanlarda likit allık ve stick allıklarda çok yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Likit allık yapısı itibari ile cildinizin çok daha canlı ve pembe gözükmesini sağlıyor. Ancak likit allığı kozmetikçilerde bulmak o kadarda kolay değil. Kullanırken ise likit allığı uygulama yapılacak olan bölgeye bir pamuk yardımı ile dağıtmanız gerekiyor. Sizde Allık kullanımı yaparken bu tarz ufak detaylara dikkat ederek istediğiniz sonuçların daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

“Allık Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler” üzerine 2 yorum

  1. Şevval Karaduman says:
  2. muhammederogul says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam