Kapat

Ana de Armas Kimdir?

Ana de Armas, 30 Nisan 1988 senesinde Küba’nın Havana kentinde dünyaya geldi. Havana Milli Tiyatro okulunadn mezun olduktan sonra da oyunculuk kariyerine hızlı bir giriş yaptı.

İlk projesi 2006 senesinde Una rosa de Francia oldu. Burada ki oyunculuk performansı sayesinde de 2007 senesinde Madrigal ve El eden perdido isimli sinema filmlerinde boy gösterdi. Küba televizyonlarında 4 yıl boyunca gösterim alan ve birçok kitle tarafından izlenen El internado dizisinin seçmelerine girdi ve Carolina Leal Solis isimli rolün sahibi oldu. 2010 yılına kadar bu diz de oyunculuk yaptı.

2008 senesinde bir diğer TV dizisi meydana gelen Revelados’ta bölüm oyuncusu olarak oynadı. Aynı zamanda 2009 senesinde Mentiras y gordas isimli filmde de Carola rolü ile karşımıza çıktı.

2010 senesinde dizisi bittikten sonra anında 2 yıl sürecek meydana gelen Hispania la leyenda isimli dizi ile mukavele imzaladı ve 2011 yılına kadar bu dizide başrol olarak görev aldı.

2011 seneyi sonunda yer aldığı El callejon filminde 2 çeşitli karaktere hayat verdi. Rosa ve Laura rolleri ile eleştirmenler tarafından tam not alan oyuncu, daha sonra ise bir yıl kadar oyunculuğa ara verdi ve 2013 senesinde geri dönüş yaptı. 2013 senesinde Faraday isimli proje de boy gösteren oyuncu, 2014 senesinde da Por un punado de besos isimli filmde Sol karakteri ile karşımıza çıktı.

 

2015 senesinde Hata Kapı ve Anabel filmleri ile Küba sinemasının önemli oyuncularından bir tanesi meydana geldiğini kanıtladı. Zira 2016 yılının ilk çeyreğinde vizyona giren Exposed, War Dogs benzeri filmlere de imza atan Ana de Armas, bununla birlikte bu yıl tekrar vizyona girecek meydana gelen 2 filmi Overdrive ve Hands of Stone filmlerinde de boy gösterecek.

İlk görüşte aşık meydana geldiğini söyleyen Marc Clotet ile 2011 senesinde evlendi. Ancak evliliği 2 yıl kadar sürdü ve 2013 senesinde bu sevinçli beraberliği sonlandırma kararı aldılar.

Henüz 19 yaşındayken İspanya’ya taşınan ve Küba sinemasının yanı sıra, İspanyol dizi ve filmlerinde rol alan Ana de Armas, halen İspanya’da yaşamaktadır ve fanatik bir Real Madrid taraftarıdır. Hatta bir dönem futbolcu Cristiano Ronaldo ile adı anılmıştı. 2007 senesinde tanıştığı Elena Furiase onun en yakın arkadaşıdır.

bir.68 boyunda meydana gelen güzel oyuncu Ana de Armas, oyunculuğun yanı sıra bazı markalara da modellik yapmaktadır. Çekici yüz yapısı sayesinde İspanya kanallarının aranan yüzü olmayı başarmış ve burada vatandaşlık almıştır.

Halen hem Küba kanallarında (azınlık olmak üzere), çoğunluk olarak da İspanya kanallarında oyunculuk hayatını sürdürmektedir. Akıcı bir İspanyolca konuşabilen Ana de Armas, bununla birlikte ana dili benzeri İngilizce de konuşabilmektedir.

Henüz 18 yaşındayken İspanya’ya taşınmasını ise şöyle ifade etmiştir;

“Herhangi bir teklif yoktu. Küba’da parasal açıdan geçinmem imkansızdı ve bu sebeple ailemin desteği ile birlikte İspanya’ya taşındım. Tanrı yüzüme güldü. Burada birçok projede yer alma şansı buldum ve İspanya kanallarında henüz daha çocuk yaştayken tanınan birisi oldum. Burada çok mutluyum, ama ülkemi fazlası ile özlüyorum!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam