Kapat

Anasonun Yararları Ve Bitkisel Tedavisi Nelerdir?

Anason Faydaları Ve Bitkisel Tedavisi
Anasonun Faydaları maydanoz türünden bir bitki olan anason çok ufak olan şifalı tohumları vardır.Ayrıca Çöreklere lezzet verir. Yağı rakı üretiminde kullanılır. Nisandan Mayıs sonuna kadar tohumları çimlen-ince bir 30 cm aralıklarla seyreltilir. Yazın çan çiçekleri ağustos – eylül arasında tohum verir. Şifası tohumlarındandır.

Bebekler için Anasonun Yararları; 1 kahve kaşığı dolusu anason tohumu, 2 fincanlık bir cezvede suyla haşlanır, süzülür. Bu su, bebeklere birer kahve kaşığı hesabıyla çok ılık olarak üç-dört kez içirilirse karın ağrısına, hazım bozukluklarına, gaza iyi gelir. Acı diye bebekler içmez ise biraz şeker katılır.

Mide ekşimeleri ve hafif alınan alkolden sonra; bire çay kaşığı karbonata, kaşığın ancak ucunda olacak kadar anason tohumu unu katılır. Bir bardak suda iyice karıştırılarak içilirse hastayı çok rahatlatır.

 

 

Buna benzer Bitliker hakkında faydalı bilgileri sitemizden takipedebilirsiniz. ayrıca sağ alt taraftaki facebook sayfamızı beğenerek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Anasonun Yararları Ve Bitkisel Tedavisi Nelerdir?” üzerine 1 yorum

  1. afy107 says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam