Kapat

Apple Cihazlarında Garanti Sorgulama

Apple cihaz garanti sorgulama

Günümüzde teknolojik ürünlerin artmasıyla cihazların arızalanma sorunları da artıyor, bu sebeple insanlar aldıkları ürünlerde garantiye önem veriyor. Son çağın önde gelen markalarından Apple yarım milyonu aşan müşteri potansiyeli ile kulvarında ilk sırada yer alıyor. Apple markalı cihazlarda garanti süresini öğrenme son zamanlarda insanlar arasında büyük bir sorun haline geldi. Sıfır ürün alan kişilerde bu fazla sorun olmuyor çünkü garanti süresi belli bir şekilde cihazı alınıyor, fakat ikinci el telefon kullanan kişilerde bu tam bir kâbusa dönüşüyor. Şimdi Apple Cihaz Garanti Sorgulama ve izlenilecek adımları anlatıyorum…

Apple cihaz garanti sorgulama nasıl yapılır?

1-) Apple kapsamı denetle

İlk olarak yapılan adım Apple resmi sitesinden Apple kapsamı denetle sayfasına gelmektir. Bu sayfaya gelmek için dakikalarca sitede bu sekmeyi aramanıza gerek yok, arama motorlarına Apple kapsamı denetle yazdığımızda direk karşımıza çıkıyor. Apple kapsamı denetle sayfasına geldikten sonra sizden iki kutucuk doldurmanızı istiyorlar, Bu kutucuklar donanımınızın seri numarası ve verilen kodu girmektir.

2-) Donanımınızın seri numarası ve verilen kodu girme

Bu bölümde doldurmanız gereken iki kutucuk var, ilki donanımınızın seri numarasını girin ikincisi ise lütfen verilen kodu girin adı üstünde verilen kodu yazıyorsunuz. İlk kutucuk olan donanımınızın seri numarasını girin bölümüne ise telefonunuzun seri numarasını giriyorsunuz. Telefonunuzun seri numarasını ise Ayarlar> Genel> Hakkında bölümünde Seri numarası yazısının karşısında yer alan koddur.

3-) Son adım satış bilgileri sayfası

Kutucuklara istenilen bilgileri girdikten sonra karşınıza telefonunuz hakkında bilgiler başlıklar halinde gelecektir. Bunlar Geçerli Satın Alma Tarihi, Telefonla Teknik Destek, Onarım ve Servis Kapsamı ve AppleCare Koruma Planı başlıkları olacaktır. Bu başlıklardan Onarım ve Servis Kapsamı başlığı altında bulunan tahmini son kullanma tarihi (Cihazın garanti süresi) yazısının yanındaki tarih cihazınızın garanti süresinin bittiği tarihtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam