Kapat

Arnold Orville Beckman Kimdir

Amerikalı kimyacı, müzisyen, üniversite profesörü, sanayici ve hayırsever, Arnold Orville Beckman gibi elektronik pH metre (asitliğini ölçmek için bir cihaz) ve çalışma ve anlayış geliştirmiştir. Bir adında bir değişken direnç cihaz olarak aletleri için bilinen insan biyolojisi. PH metre Onun buluşu Beckman Instruments oluşumuna yol açtı. böylece Silikon Vadisi sebebiyet veren, ilk silikon transistör şirketi sahibi olmuştu

Eğitimi ve Kariyeri

10 Nisan 1900 tarihinde Cullom, Illinois doğumlu, Beckman bir demirci oğluydu. tavan arasında bir kimya kitabı buldu ve deneyler yaparak başladı bilim duyduğu ilgi, dokuz yaşındayken geliştirdi. genç yaşta müzikle ilgilenmeye başladı. gençler ve onun kolej gün boyunca da, Beckman kendi dans grubu oluşturan piyano çalan ve aynı zamanda ailesini ve eğitimini finanse etmek için yerel tiyatro sessiz filmler eşlik etti.

Beckman 1922 yılında kimya mühendisliği dalında mezun oldu fiziksel kimya ertesi yıl efendilerini tamamladı Illinois Üniversitesine katıldı. 1924 yılında Pasadena Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde doktora programına başladı, ama New Yorkta nişanlısı, Mabel Meinzer dönmeye karar verdi. 1925 yılında evlendi ve Beckman, 1928 yılında Caltech fotokimyaya doktorasını tamamladı California, Beckman’ın Model T döndü. Aynı yıl orada öğretim üyesi oldu ve 1929-1940 kimya öğretti.

Elektronik Beckman’ın ilgi ve ölçüm cihazları tasarlama yeteneğini kimya departmanı içinde onu çok popüler yaptı. Robert Millikan, Caltech başkanının onayı ile, Beckman dışında danışmanlık işi kabul etmeye başlamıştır. Müşterilerimizden biri, Sunkist sorunlarınız oldu. O ürünün asitlik herhangi bir anda ne olduğunu bilmek istedim, ve yöntemler daha sonra bu turnusol kağıdı olarak kullanılmak üzere, iyi çalışma değildi.Beckman 1935 yılında (aslında acidimeter denir) ilk ticari olarak başarılı elektronik pH metre inşa. Beckman’ın rechristened Ulusal Teknik Laboratories (YTL) bilimsel kaynağı katalogları acidimetere teşvik başladı.

Onun şirketi ile yaptığı doğrudan katılımı neredeyse elli yıllık bir dönemi kapsıyor. O Beckman DU ultraviyole spektrofotometre (1940) ve Beckman IR-1 kızılötesi-görünür spektrofotometre (1942) de dahil olmak üzere bilimsel aletler, icat ve bina ile devam etti. 1983 yılında emekli olduktan sonra kendi şirketi Beckman Instruments, Inc 1950 yılında adını değiştirdi, Beckman sadaka üzerinde duruldu. O birkaç vakıf kurulmuş ve bilimsel çalışma ve eğitim dolar büyük miktarda katkıda bulunmuştur.

Onun başarıları için değerli onur ve ödülleri verildi. 1987 yılında Akron, OH Fame Ulusal Mucitler Hall 65 inductee oldu ve 2004 yılında Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı. O Teknoloji Ulusal Madalyası kazandı in1988. Ertesi yıl, eski Amerikan Başkanı George HW Bush, Beckman Bilim Ödülü Ulusal Madalyası sundu.

“Arnold Orville Beckman Kimdir” üzerine 1 yorum

  1. Mr.Catrin.Jacabo says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam