Kapat

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

ASLAN BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

  • Mahallenin reisi, sınıfın başkanı, evin direği, ormanın kralı olmak zorunda hisseder kendini. İç güdüsel olarak bu istekten kendini alamaz. Her ortamda en başta o olmalıdır. Kurallar yoksa o koyar, varsa o bozar. Yönetmek onun işidir. Herkesi her zaman yönetmek ister. Asla yönetilemez. Sanki o dünyaya insancıkları yönetmek için gönderilmiştir. Yöneten ve söz hakkı olan olmak için her şeyi yapabilir. Başka türlü huzur bulamaz. Huzur bulamadığında da huzursuzluk yaratmaktan çekinmez. Başkalarının duygularını düşünmek yerine kendi doğrularını uygular.
  • Hiç belli etmeyi sevmez ama çok duygusaldır. Duygusallığı belli etmenin liderliğini yıkacağını, güçsüz görüneceğini düşünür mümkün olduğunda göstermez. Tepkileri çoğunlukla anidir. Asla ağzına gelen bir lafı söylemekten vazgeçmez. Zaten geçmeye de fırsatı olmaz çoğunlukla. Daha sorgulamaya fırsat vermeden söyleyeceğini söyler. Son sözü söylemek de her zaman ona düşmelidir.
  • İlgi manyağıdır. İlgi görmediğinde yada istediği kadar görmediğinde o koca liderden eser kalmaz. Yüksek gururuna zarar vermeden her türlü ilgi çekme yöntemini dener. Gerekirse yıllarca tiyatro tozu yutmuş bir tiyatrocudan daha iyi oyun çıkarır bir şekilde ilgiyi çeker. Kendi ile ilgilenilmesi ve özellikle kendinin övülmesi onun yaşam kaynağıdır resmen. O kadar önemlidir ki takdir edilmek, ilgi görmek bunun için maddiyata da başvurabilir. Gerekirse parasını saçar ilgiyi çeker. Hiç olmadı bu sayede duyacağı ” çok cömert” lafı onun yaşamını sürdürmesini sağlar.
  • Aslanın ilişkileri ya çok iyi olur yada çok kötü olur. Ortası yoktur. Olamaz da zaten. Sonuçta ya ipleri karşıya vermekten rahatsızlık duymazsınız yada duyarsınız. Eğer iplerin karşı da olması sizi rahatsız edecekse Aslan ile işiniz olamaz. Yok ipler onda olsun en azından öyle bilsin rahatsız olmam diyorsanız Aslandan iyi sevgili bulamazsınız.Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam