Kapat

Astıma Ne İyi Gelir? Astıma İyi Gelen Kür.

Bu yazımızda astım nedir, astıma ne iyi gelir, astıma iyi gelen bitkisel formüller, astım nasıl geçer sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Astım, solunum yolunu tıkayan ve nefes almayı engelliyen kronik bir hastalıktır. Astımda, hava yolu etrafında düz olarak duran kasların, duman,  soğuk hava, alerjenler veya egzersiz gibi tetikleyicilere tepki olarak kasılır. Bunun dolayı mukus adı verilen yapışkan vucut sıvısının üretimi artar; bu durum hava yolunun darlıp rahat nepes alışını engeller.

Günümüzün sık görülen sağlık problemlerinden biri de astımdır. Astım hastalarının en çok şikayet ettiği konulardan biri de rahat nefes alamama problemidir.

Bu yazımızda sizlerle, bir zamanlar sizin gibi astım hastası olan dünyaca ünlü basketbol oyuncumuz Mehmet Okur’ un nasıl astımdan kurtulduğunu paylaşacağız.

Ünlü oyunca astım hastalığını damla sakızlı zeytinyağlı bitkisel bir formülle yenmiş. Bunu söyleyen ünlü sporcunun annesi.

Astıma iyi gelen bitkisel kür nasıl hazırlanır?

Gerekli Malzemeler:

50 gram damla sakızı,

Zeytinyağı,

40 gram damla sakızını belli bir süre buzlukta dondurunuz. Dondurduğunuz damla sakızını iyice dövünüz ve hemen ardından bir kavanoza koyunuz. Damla sakızının üstüne 4 parmaktan fazla saf zeytinyağı dökün ve kavanozun kapağını kapatıp 8 gün bekletin.  8. Günün sonunda damla sakızlı zeytinyağını günde 1 yemek kaşığı yiyiniz. Eğer çocuğunuz astım hastası ise bu karışımdan günde 1 tatlı kaşığı kadar yedirebilirsiniz.

Bu yazımızın dışında sizlerin “Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları” başlıklı makalemizide incelemenizi öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam