Kapat

Ateş Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Ateş falı genellikle afrikada ve orta doğuda yapılan bir fal yöntemidir. Herkes tarafından bakılamayan bu fal genellikle medyum tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Su falı gibi bu falda da seçilmiş kişilerin olması gereklidir. Ateş falında önemli olan malzemeler kor ve ateştir. Bu malzemelere göre medyumlar geleceği görür ve yorum yaparlar. Bazıları bu falı kullanarak geleceği göremese de bazı motifleri fark ettiklerinden dolayı bu motifleri yorumlayarak fala bakabilirler. Bu fal içerisinde falı yapabilmek için en önemli yeteneğinizin sezgi olması gerekmektedir. Sezginiz ne kadar yüksek ise bu falı da o kadar iyi yapabilirsiniz. Bu falı bakan medyumlarda da sezgilerin gücüne göre derecelendirme yapılabilir.

 

Ateş falına göre ayrılan medyum derecelerinden bahsedecek olursak;  bazı medyumlar gelecekte olacak olayları sezgileri ile hissederler ve ona göre yorum yaparlar. Bu medyumlar en alt düzeyde olan medyumlardır. En üst düzeyde olan medyumlar ise sezgilerini o kadar iyi kullanırlar ki ateş falına bakarken geleceği bir ayna gibi görebilirler. Ateş falına bakan medyumlar bu ateş falına nasıl bakıyor? Sorusuna bir cevap vermek gerekirse; öncelikle medyumlar ateş falına bakarken rahat olabileceği bir ortamda durması gerekir. Daha sonra şömine ateşi, soba ateşi, mangal ateşi ve ya kendinizin yakmış olduğu bir kamp ateşi olabilir. Bu ateşlerin başına oturan medyum hemen konsantre olarak gözlerini yanan ateşe ve oluşan korlara diker. Daha sonra gözünü kesinlikle kıpırdatmadan olacakları görmeye başlar. Eğer ki çok üst derecede bir medyum değilse karşısında bazı motifler görür ve bu motifleri hafızasına alır. Daha sonra falı bitirip gördüğü motifleri birleştirip gelecek hakkında bir yorum oluşturarak bunu karşısındaki kişilere anlatılır. Fakat üst derecede bir medyum tarafından bu fala bakılır ise hiçbir motife gerek yoktur. Kendisi tüm geleceğinizi görerek en doğru şekilde size anlatabilir.

Bende Ateş Falına Bakabilirmiyim!

Ateş falına medyumların bakabildiği gibi sizde bakabilmek istiyorsunuz ve yeteneğiniz olduğunu mu düşünüyorsunuz. İşte böyle zamanlarda sizin için tehlikesi olmayan ve yeteneğinizin var olup olmadığını gösterebilen bi ateş falı yöntemi vardır. Bu yöntem ateş falının en kolay yöntemidir. Öncelikle yakmış olduğunuz ateş kor haline ve hareketsiz bir şekilde olması gerekir. Daha sonra merak ettiğiniz bir konu hakkında niyet tutun ve ateşe karşı konsantre olun. Konsantre olduktan sonra gözünüzü kırpmamaya ve başka düşüncelere sapmamaya çok dikkat edin. Ardından ateşe yoğunlaşın.

Ateş falında uzmanlaşmış bir kişi olmadığınızdan dolayı herhangi bir figür göremezsiniz fakat ateşte çıkan bir çıtırdama ve ya korlardan çıkan çok ani kıvılcımlar sizin niyetinizin olacağına işarettir. Fakat bir kıvılcım ve ya çadırdama göremez iseniz bu sizin ateş falına karşı yeteneğinizin olmaması ve ya niyetinizin gerçekleşmemesi anlamına gelir. Ateş falına yeni bakabilmeyi öğrenen yetenekli ve seçilmiş bir kimsenin bir ateş falı baktıktan sonra hemen ardından yeni bir fal bakmaması gerekir. Hatta 3 gün süre ile bekleyip daha sonra bakmak ister ise bakması gerekir. Çünkü ateş falı yaparken kullanmış olduğumuz sezgi yeteneği her fal bakıldıktan sonra yorgun düşer ve yaklaşık 3 gün kadar dinlenmesi gerekir. Aksi takdirde sürekli olarak aktif kaldığından dolayı sezgi yeteneğiniz körelir ve artık ateş falı bakamazsınız. Bu yüzdende ateş falına bakabiliyorsanız hem derecenizi yükseltmek hem de sezgilerinizi korumak amacı ile kesinlikle ateş falı yaptıktan sonra 3 gün bekleyiniz. Aynı zamanda ateşe çok sıkı bakmayınız. Fal içerisinde gördüğünüz motifler ve ya işaretler çıktıktan sonra falı hemen bitiriniz. Bu önlemde sağlığınız açısından çok önemlidir.

“Ateş Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?” üzerine 1 yorum

  1. susmus says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam