Kapat

Ayrılık Acısı Ne Zaman Geçer?

Her kadın ve erkeğin hayatında yaşadığı büyük bir aşk acısı mutlaka ki vardır. Ben yaşamadım yaşayanlara da şaşıyorum diyen birisi ya yalan söylüyordur ya da daha öyle bir insan hayatına girmemiştir.

Büyük heyecanlar ve hayaller ile başlayan bir ilişki belli bir noktaya geldiğinde tıkanır ve artık insana mutluluk değil ızdırap vermeye başlar. Sürekli tartışmalar, kaprisler, huzursuzluklar mutsuzluğun kapısını aralar ve siz kendinizi bir çıkmazın içinde buluverirsiniz. Böylesi bir durumda ayrılık kurtuluş olabilir ancak hiç beklemediğiniz bir anda ayrılalım! diye karşınıza çıkan partneriniz sizi tarifi mümkün olmayan acıların içine sevk edip elini kolunu sallaya sallaya gidiverir. İşte sorunda aslında tam bu noktada başlıyor. Siz nefes alamamaktan, yemek yiyememekten, uyku uyuyamamaktan yakınırken sizi terk eden şahıs çoktan hayatının yeni sayfasında karalama çalışmalarına başlamıştır bile. Siz odanıza kapanıp kendinize işkence etmeye çalışırken dışarıda hayat akıp gider siz ise sadece pencereden bu hayatı izlemekle yetinirsiniz.

Peki geçmez sandığınız, bitmeyecek gibi görünen bu süreç ne zaman son bulur ve siz yeniden yaşamaya ne zaman başlarsınız? Bunun için aslında kesin bir süre verilememektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde bir ay sonra biten ilişkiden ders alındığı ve yaşanan bu acı deneyimin insan hayatında yapıcı bir yeri olduğu ispatlanmıştır. Bir daha ki ilişkinizde bu duruma düşmemek adına attığınız adımlardan emin oluyorsunuz.

Biten ilişkinizin ardından ağlamayın, üzülmeyin demek saçmalık olur. Elbette yaşanan güzel günlerin sizde bıraktığı hatıralar zaman zaman içinizi acıtacak ve gözlerinizin dolmasına neden olacaktır. Ancak bu noktada düşünmeniz gereken dünyanın merkezinde sizin olduğunuzdur. Kimse için kendinizi hırpalamayın ve hayatla olan ilişkinizi asla koparmayın. En zor dönem yaşanan ilk haftadır. Canınız sürekli ağlamak isteyecek, dışarıya çıkmaya çekineceksiniz. Ama siz yalnız kalmak yerine arkadaşlarınızdan destek almaya dikkat edin. İlk haftayı atlattıktan sonra işiniz daha kolay olacaktır.

Ayrılık Acısı Çekenler Eve kapanmayın!

Yalnızlık asla çözüm değildir. Kendinizi eve kapatmak yerine ailenizle, arkadaşlarınızla dışarı çıkın. Size onu hatırlatacak her şeyden uzak durun. Alışveriş yapın, kuaföre gidin hiç bilmiyor olsanız bile önemli değil arkadaşlarınızla bilardo yada bowling oynayın.

İlk haftayı bu şekilde atlattıktan sonra gelecek olan ikinci hafta kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. İlişkinizin olumlu yönlerini düşünüp ağlamak yerine olumsuzluklarını düşünün ve bunda da bir hayır vardır diyin.

Üçüncü hafta artık rahat nefes aldığınızı, yemek yediğinizi ve gece uykularınızın artık korkutucu olmadığını göreceksiniz. Ama bütün bunları yapmak için kendinizin ne kadar güçlü olduğunu kendinize göstermeniz lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam