Kapat

Balık Burcunun Genel Özellikleri

20 Şubat ve 20 Mart günleri arasında doğanların burcu olan Balık burcu, duygusallıklarıyla öne çıkan insanların burcudur. Balık burcu insanları için ilk söylenebilecek olan husus bu burçta doğanların, hayalperest, duygusal, içindeki çocuğu hiç büyütmeyen insanlar oldukları yönündedir.

Son derece merhametli insanların burcu olan Balık burcu; fedakar ve verici yönleri ile öne çıkmaktadır. Karşılık beklemeksizin verirler, insancıldırlar. Hayata dair oldukça kabullenicidirler; zorlukları da kolaylıkları da hayatın getirisi olarak ele alır, tepkisel yaklaşmazlar. Ölüm karşısında dahi tüm duygusallıklarına rağmen oldukça kabullenici ve serinkanlıdır Balık burçları. Balık burcunda eşi ya da partneri olanların ortak sıkıntısı eşlerini gerçek dünyaya getirmekte yaşadıkları zorluklardır. Sorumlulukları üstlenmek, yaşanan bazı ciddi durumlara ciddiyetle yaklaşmak hususunda Balıklar zorlanırlar; bu tutumlarından ötürü hayatlarındaki kişiler de zorluk yaşarlar. Hayat her zaman yumuşak değildir, hayaller her zaman ulaşılabilir değildir. Bazen ayaklar yere basmalı, bazen daha ciddi bir tutum takınılmalı!

balık-burcu-sembolü

 

Ancak, söz konusu olan Balık burcu ise bu beklentinin kendisi bizzat hayalcilik olacaktır. Siz siz olun Balık burcu insanını rahatından ödün vermeye zorlamayın. Vericidir, merhametlidir ancak kendi konforu içinde müsait olduğu ölçüdedir bu. Yumuşak karakterleri ile çok eğlenceli anne ve baba olurlar. En çok sevdikleri rolleri de ebeveyn olmaktır. Ancak, bu rolde de dahi sorumluluklar çok ciddiye alınmaz; eğlence daha öne çıkarılır. Çocuklar mutludur da eşler pek o kadar hoşnut olamamaktadır.