Kapat

Bamya Suyu ile Zayıflama

Vejetaryenlerin çok sevdiği bamya artık uzman diyetisyenlerin de göz bebeği olmuş durumda. Yazın tazesini semt pazarlarından, kışın da konservesini ya da kurutulmuşunu marketlerdeki raflarda rahatlıkla bulabilmeniz açısından tedarik etme kolaylığı da işin güzel yanı. Diyet listelerindeki yerini sağlamlaştıran bamyanın kanserden varise, cilt sağlığından hazımsızlığa kadar faydaları da saymakla bitmiyor. Mucizevi bamya suyu ile zayıflayanlar  sonuçtan oldukça memnun. Denemiş olanlar bamya suyu ile zayıflama kürünü hızlı sonuç verdiği için herkese tavsiye ediyorlar. Lifli yapısı sayesinde sindirim sisteminize oldukça faydalı bamya suyu kürü nasıl hazırlanır?  Ama önce bamyanın sağlığınız üzerindeki etkilerini de bilmekte fayda var.

Bamyanın Faydaları

-A, E, C ve K vitamininden oldukça zengindir
-C vitamini bağışıklığı güçlendirerek kışın olan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda koruma sağlar.
-A vitamini gözlere oldukça faydalı olan bir vitamindir
-E vitamininin cilde faydaları tartışılmaz. Bamya içeriğindeki bu vitamin sayesinde cildinizin ve buna bağlı olarak saçlarınızın  yenilenmesinde de faydalıdır.
-Magnezyum, demir, kalsiyum gibi mineralleri yoğun içeren bir sebzedir.
-Mide rahatsızlıklarında ülser vb oldukça yararlıdır.
-Sindirime olan faydaları sayesinde kolon kanserini önlemede faydalıdır.
-Aşırı kilolu olma hastalığı olarak bilinen obeziteyle savaşta çok etkili bir silahtır. Küçük yaşlardan beri düzenli bamya tüketen bireylerde aşırı şişmanlık oranı oldukça azdır.
-Kan şekerini ve kolesterolü düzenlemede yardımcıdır. Dolayısıyla diyabete bağlı kilo alımlarında etkisi gözle görülür şekildedir. Şeker hastalarının bamya suyu ile zayıflama kürünü yapmaları özellikle fayda getirecektir.

Bamya Suyu Nasıl Zayıflatır?

Zengin lif içeriği sindirim süresini uzatır bu sayede tok tutar, açlık hissetme sürenizi geciktirir.
-Lifli yapısı onu sindirime de en büyük destekçi yapar, mideyi rahatlatır, bağırsakları daha hızlı çalıştırır. Kabızlık sıkıntınız varsa çok kısa sürede çözülmesine yardımcı olacaktır.
-Mide ve bağırsakların yanında zayıflamaya engel olan organların da işleyişini düzenlemeye yardımcı olarak diyet sürecine katkı sağlar.
-Düzenli egzersizle birlikte bamya suyu ile zayıflayanlar kalıcılığını da sağlamış olurlar.

Bamya Suyu ile Zayıflama Kürü Nasıl Hazırlanır?

Özelliklerini ve faydalarını anlattığımız bamya suyu kürü nasıl hazırlanır işte tarifi. Yapımının da oldukça basit olması sebebiyle kullanım sürekliliği sağlıyor bu kür.

Kür için gerekli malzemeler 3- 5 adet orta boy bamya, bir bardak ve su.

– Bamyaları küçük dilimler halinde kesin.
– Kestiğiniz bamyaları bir bardak suya atın. Kürün yapılışı bu kadar kolay.
– Bu suyun içinde en az 8 saat bekletin. Geceden yapmanız iyi olacak çünkü kür sabah aç karnına içilecek. Sabah içindeki dilimlenmiş bamya taneleri çıkarılacak ve sadece suyu içilecek.

Bamya suyu kürünü sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat kadar önce için.Her akşam mutlaka ertesi sabah için taze kür hazırlamayı unutmayın. Düzenli olarak bu kürü uyguladığınızda kısa zamanda hem de sağlıklı bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Buna benzer Sağlık konularını sitemizden takipedebilirsiniz.

 

“Bamya Suyu ile Zayıflama” üzerine 8 yorum

  1. Sinem says:
  2. Hasbi says:
  3. israfil orhan says:
Daha Fazla Yorum Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam