Kapat

Barbie Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj çeşitleri arttıkça uygulama yöntemleri de çeşitleniyor. Sürekli ortaya çıkan yeni makyajlar ve yeni uygulama yöntemleri ile daha önce hiç görmediğimiz makyaj uygulamaları ile karşılaşabiliriz. Tüm bu makyajları ise ya arkadaşlarımızdan ya da internetten öğreniyoruz. Bu anlamda belki de en ilginç olan makyajlardan bir tanesi olarak Barbie makyajı gösterilebilir. Tıpkı Barbie bebeklerde olduğu gibi uygulanan bu makyaj ile sıra dışı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Barbie makyajı doğal makyajların aksine vurguyu daha fazla öne çıkartıyor. Bu makyajın uygulamasında ise günlük olarak kullandığınız makyaj malzemelerini kullanabilirsiniz. Sadece uygulama yöntemleri biraz farklılık gösteriyor.

Barbie Makyajını Uygularken Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle mavi ve pembe tonlarında oluşan ürünleri kullanacağınız için bu ürünleri yanınıza alın. Gözünüze uygulama yapacağınız zaman çok farklı renkleri ya da aynı rengin 3 – 4 farklı tonunu kullanabilirsiniz. Farınızı uygularken tonlar arasındaki uyuma dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sayede gözünüz daha büyük gözükecektir. Üst kirpiğe en yakın sürülen farkla ise göz çevresi ince bir şekilde kapatılır. Eğer hangi renk konusunda seçim yapacağınızı bilmiyorsanız fosforlu mavi bu konuda iyi bir seçim olacaktır. Altta bulunan kaşların sınırını belli etmek içinse beyaz far kullanılır.

Barbie makyajı yaparken fondöten seçiminde tenin bir iki ton açığı tercih edilmelidir. Göz altlarının ise daha açık olması gerekiyor. Eğer yüzünüzde kızarıklık, çil ya da sivilce varsa bunlar fondöten ile iyice kapatılmalıdır. Eğer kullandığınız fondötenler çok çabuk etkisini kaybediyorsa etkisini artırmak için öne çıkan bölgeleri pudralayın bu sayede fondötenleriniz daha kalıcı olacaktır.
Ruj kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta ise göze uygulanan farlardır. Bu nedenle ruj seçiminizi kullandığınız fara daha yakın renklerden tercih etmelisiniz. Ayrıca dudak kenarına kalem uygulaması yapılırken dudakların olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacak şekilde makyaj yapmalısınız. Tüm makyajlar tamamlandıktan sonrada kirpiklerde olabildiğince uzunluğu tercih etmelisiniz. Bunun için hacim katan rimelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüz renkli değilse parlak mavi ya da yeşil lens kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Sizde tüm bunları dikkatli bir şekilde uygulayarak Barbie makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam