Kapat

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

BAŞAK BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

  • Her zaman muhakkak kafalarından bir şeyler geçer. Duygularını veya yapacakları ile ilgili sürekli kafa yorarlar. Çok fazla düşündükleri için bir şeye karar vermeleri çok zaman alır. Tam aklına yatan bir karar verinceye kadar defalarca karar değiştirir, kafa patlatmaktan asla vazgeçmez. Sürekli sorgular ve incelemeler yapar. Çevresini inceleyip kimin ne yaptığını yada ne yapması gerektiğini gözlemlemeden yapamaz. Ama en büyük gözlemi kendisine karşı yapar. Kendini kolay kolay beğenmez hep kendi eksiğini görür. Yaptığı doğruları gözardı eder ve nasıl olması gerektiğini düşünmeye önem verir. Öz eleştiriyi çoğunlukla abarttığı gibi çevresini eleştirme konusunu da abartabilir. Bu durum en çok başak burcunu yıpratmakla birlikte çevresi içinde gıcık bir durum halini almaktadır.
  •  Değişim başak burcunun kelime haznesinde yoktur desek çok abartmış olmayız. Değişime maruz kalsa bile alışmakta gerçekten ciddi zorluklar yaşar. Başak burcunun belli bir düzeni olmalı ve o düzenini bir kere güzel oturtup yıllarca ufak değişiklerle yaşamına devam etmelidir. Radikal bir karar vermesini beklerseniz, gerçekten çok fazla beklemeniz gerekebilir. Başak burcu yeniliklere kapalı olduğu için çoğunlukla ikincil rolü gözüne kestirir. Doğalarında liderlik yoktur. Yöneten olmak yerine yapılması gerekeni yapan olmayı tercih ederler. Bu durumda çevresindekilerin yükselişlerini izlemekle yetinmek zorunda bırakır.
  • Anı yaşamaktan çok uzak bir tarzları vardır. Başak burcunun her şeyi planlıdır. Yanlış yapmaktan her zaman kaçınırlar. Her zaman doğruyu yapan olmak isterler. Herkesin yardımına koşmayı bir görev bilir başak burcu. Nerede ne iş varsa yardım etmeye kalkar. Bu durumda gereksiz sorumluluklar ve yükler oluşturur. Kısacası hayatın tadını çıkarmaya ne fırsatları ne de istekleri olur.
  • Başak ilişkilerinde hep toparlayan, alttan alan olurlar. Çünkü reddedilmekten hoşlanmaz. Başak burcu çok çabuk kırılır. Reddedilmemek, kırılmamak için ellerinden gelenleri yaparlar. Başak burcu bu korkuları yüzünden çoğu zaman ilişkide kurban olan taraf olur.

“Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri” üzerine 4 yorum

  1. Ezgi Duman says:
  2. Gülhan says:
  3. Habibe says:
  4. neoblack says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam