Kapat

Bembeyaz Tüllerin Sırrı

Bembeyaz Tüllerin Sırrı

Perdeler ev dekoru için vazgeçilmez ögelerden biridir. Daha güzel bir eve sahip olabilmek için çeşitli modellerde desenlerde perde bulmanız mümkündür. Genelde açık renklerde olan tül perdelerin temizliği ve kırışmadan yıkamak çok önemlidir.

Tül perdeleri yıkamanız da size yardımcı olabilmesi için yapmanız ve yapmamanız gereken bilgilere konunun devamından ulaşabilirsiniz.

Tül Perdeler Nasıl Temizlenir?

-Tül perdeleri yıkayacağımız zaman kesinlikle sıcak su kullanmayın. Sıcak su ile yıkanan perdeler daha çok kırışacaktır. Yıkamak için ilik suyu tercih ediniz.

-Tülü ütülemenize gerek yok. Yıkadıktan sonra nemli şekilde tülü asınız. Bu şekilde tülde kalan ıslaklık belli bir ağırlık vereceği için tülün düzelmesini sağlayacaktır.

-Sararmış perdeler deki lekeleri çıkarmak her zaman bir dert olmuştur. Bir gece öncesinden tülü deterjanlı su içinde bekletin ve sonra yıkayın. Perdenin sığacağı kadar büyük bir kabin içerisine bir cay bardağı kadar amonyak koyup karıştırın. Tülü bu karışımın içerisine koyup birazda bekletin. Durulamak amaçlı yeniden tülü yıkayın. Tülleriniz eski beyazlıklarına kavuşacaktır.

-Sararmış tüller için başka bir yöntem ise; yumurta kabuklarını bir tülbent içerisinde toplayın. Tülü ıslatmak için hazırladığımız suyun içerisine koyun ve tül içindeyken bekletin. Bir kaç saat bekledikten sonra ilik su ile yıkayın

beyaz-tul

“Bembeyaz Tüllerin Sırrı” üzerine 2 yorum

  1. R10musuy says:
  2. sefagurel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam