Kapat

Beyonce’u 10 Günde 20 Kilo Zayıflatan Limonata Diyeti

Limonata Diyeti Nedir?

Beyonce’un da içinde bulunduğu çok sayıda ünlü zayıflamak için limonata diyeti adı verilen yöntemi uygulamıştır. Fakat bu diyet, sağlık sorunu olan kişiler için uygun olmayabilir.

Bu durumda limonata diyeti nedir?Limonata diyeti sadece sıvı tüketilen bir diyettir ve sıvı olarak; limonata benzeri içecekler, tuzlu su ve bitkisel laksatif çaylar tüketilir.10 gün veya daha fazla uygulanır. Sindirim sistemi için arındırıcı bir etki yapar ve bu nedenle diyeti uygulayan kişiler daha enerjik, canlı, mutlu ve sağlıklı hisseder. Bunlara ek olarak, diğer bir faydası, çeşitli şekerlemeler gibi sağlıksız yiyeceklere karşı duyulan yoğun isteği baskılamaya yardım eder. Bu yolla da, diyetin etkisi uzun süre korunmuş olur.

Limonata diyetinde gerekli olan limonata yapılırken; bir limonun yarısından elde edilen iki yemek kaşığı dolusu taze limon suyu, iki yemek kaşığı akçaağaç şurubu, bir çay kaşığının 10’da biri kadar acı biber ve 1-2 bardak saf su kullanılır. Limonatanın taze olması çok önemlidir. Bu yüzden, her gün yeniden hazırlanmalıdır ve sadece buzdolabında saklanmalıdır. Diyet süresince bu limonata her gün tüketilmelidir.

Birkaç kalori fazlası olan bir kişinin bu yolla zayıflaması oldukça kolaydır. Fakat kaybedilen kiloların tekrar alınması gibi bir ihtimal de vardır. Bu tarz bir detoks yönteminin uzun süreli kilo kaybını koruyacağına dair kesin bir kanıt yoktur. Diyetin etkilerinin uzun sürebilmesi için yapılabilecek en iyi hareket diyet sonrasında da, meyve, sebze, tüm tahıllar, az yağlı süt, balık, tavuk ve hindi gibi yağsız etlerden oluşan bir diyet oluşturmaktır. Sağlıklı bir yağ olarak da zeytinyağı kullanılmalıdır.

Limonata Diyetini Uygularken Neler Yenilebilir?

Zayıflamak için limonata diyeti nasıl yapılır? Bu diyette, ilk 10 gün boyunca sadece tuzlu su, limonata ve bitkisel laksatif çay içilir. Herhangi bir katı yiyecek ve alkol tüketilmez. 10 günden sonra diğer yiyeceklerden birkaçı yavaşça dahil edilir. İlk önce meyve suyu ve çorbayla başlanır. Ardından çiğ meyveler ve sebzelerle devam edilir. Sonraki aşamada az miktarda et yenir.

Limonata diyeti üst düzeyde çaba gerektiren bir diyettir. Çünkü bu diyet sırasında, kişi açlık, başka yiyeceklere iştah, can sıkıntısı ve baş ağrısı hissedebilir.

Diyeti uygulamak için fazla miktarda malzeme gerekmez. Hazırlanan içecekler buzdolabında saklanmalıdır ve diyeti uygulayan kişi istediği miktarda içecek tüketebilir. Bu süreçte, ambalajlı yiyecekler ve etler tüketilmemelidir. Diyet sırasında egzersiz yapmak şart değildir. Vejetaryenler de bu diyeti uygulayabilir. Bu diyet aynı zamanda, düşük miktarda yağ içeren ve gluten içermeyen bir diyettir.

Limonata diyetini uygulamanın dezavantajı, vücuttaki fazla yanında kas kütlesinin bir kısmının da kaybedilmesidir. Avantajlarından bahsedildiğinde, kilo vermenin dışında başka faydaları olduğu da söylenebilir. Bunlar; enerji artışı, vücut pH’ının dengelenmesi, vücuttaki ağrı ve şişmelerin azalması, alerji belirtilerinin hafiflemesi, bağırsak boşaltımının düzenlenmesi, saçların ve cildin daha sağlıklı olması ve vücudun parazitlerden kurtulmasıdır. Bu diyetle 10 günde 20 kilo zayıflanabilmesinin yanı sıra limonata diyeti vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Bu diyet uygulanırken ağır egzersizler yapılması kesinlikle önerilmez. Çünkü limonata diyeti sırasında alınan kalori miktarı çok az olduğu için, egzersiz için gereken kalori karşılanamaz. Bu koşullarda egzersiz yapmak tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Buna benzer Sağlık konularını sitemizden takipedebilirsiniz.

 

“Beyonce’u 10 Günde 20 Kilo Zayıflatan Limonata Diyeti” üzerine 1 yorum

  1. Şükriye says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam