Kapat

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

21 Nisan ve 21 Mayıs günleri arasında doğanların burcudur Boğa Burcu. Sabırları ve sahip oldukları aşırı sorumluluk duyguları ile dikkat çeken Boğalar, sıcakkanlı ve oldukça insancıl bireylerdirler. “Boğa Burcu sanatçıların burcudur.” demek aslında bir nevi konunun özetidir, zira Boğa burcu insanları duyarlıdırlar, yeteneklidirler, sanat dallarının hemen hemen hepsine karşı hem ilgili, hem de ziyadesiyle yeteneklidirler. Aşkın yıldızı Venüs’ün yönettiği burç olan Boğa burcunda doğanlar doğal olarak sanatsal duyarlılığın yanısıra aşkın ve romantizmin de doruklarında olmayı severler ve tercih ederler.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Yemeğe düşkün Boğa Burçlarının kilo ile ilgili bir gündemleri her zaman vardır. Kontrolü elden bırakmaları halinde bedenleri onlara kolayca ihanet edebilmektedir. Ancak, güçlü bir iradenin temsilcisi olduklarından kazanan bedenler değil, Boğalardır genelde. Duyarlı ve maneviyata düşkün olsalar da maddi değerlerden de uzak kalmazlar, lüksü ve şatafatı sever Boğalar. İyi yaşamak, iyi giyinmek onların gayeleri arasında ilk sıradadır çoğu zaman. Ama sabırlıdır, yoksa bekler, olmasını ister, pes etmez, direnir ve sonunda da hep galip gelir Boğa Burcu.

Birçok mesleğe olan yatkınlığın getirdiği avantaj ile bu burçtan hemen hemen her dalda oldukça başarılı isimler olmuştur.

Hep mi iyi, hep mi mükemmel bu burcun insanları! Tabii ki onların da var bazı sevilmeyen yönleri. İnatçıdırlar, dediğim dediktirler, sabit fikirli olarak anılırlar ; mantıklarına kulaklarını tıkar, duyguları ile karar alırlar çoğu zaman. Bu onlara kaybettirse de, buna içten içe üzülseler de belli ettirmezler! Bunu sinsilik olarak değerklendirenler olsa da aslında bu onlar için bir savunma mekanizmasıdır. Güçlü olmak ve güçlü görünmek onların bir anlamda yaşama amaçlarıdır!