Kapat

Bölgesel Zayıflama Egzersizleri

Fazla kilolardan kurtulmak özellikle bölgesel zayıflama egzersizleri kadınların en çok üzerine düştükleri konuların başında geliyor. Oysa ki fazla kilolardan kurtulmak sadece güzel ve çekici bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda da sağlıklı bir yaşam sürmek için oldukça önemli bir konudur. Ayrıca bu durum sadece kadınlar için değil erkekler için de geçerlidir.

Hangi Bölgesel Zayıflama Egzersizleri Etkilidir?

Genellikle basen ya da göbek için uygulanan bölgesel zayıflama egzersizleri evde rahatlıkla uygulanabilir.

1. Göbek eritmek için en etkili egzersiz yöntemlerinden biri sırt üstü uzanarak dizlerinizi karnınıza çekip mekik hareketi uygulamaktır. Birkaç ısınma hareketinden sonra bu uygulama 15 – 20 defa uygulanmalıdır.

2. Göbek yağlarının en çok sorun olduğu durumlardan biri de artık simit formuna dönüşmesidir. Bunun içinde yan göbek hareketleri faydalıdır. Bunun için sert bir zemine uzanarak dizlerinizi karnınıza çekin eller ise ensede olmalıdır. Sonrasında ise sağ dirseğin sol dize sol dirseğin de sağ dize gelmesini sağlayarak yine mekik hareketleri yapılmalıdır. Her gün düzenli olarak uygulanması gereken bu yöntem sadece yan göbekteki yağları eritmek ile kalmayacak aynı zamanda da belin incelmesine yardımcı olacaktır.

3. Evde basit olarak yapılabilecek kilo verme egzersizleri  içerisinde yer alan diğer bir yöntem de yine göbek yağlarından kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Sırt üstü sert zeminde uzanarak eller başın altına alınır ve tek baca havaya kaldırılır. Bacak havada iken ellerin yardımı ile de vücut hafifçe kaldırılır. Bu egzersiz bacaklar değiştirilerek bir kaç kez yapılmalıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken bir durum egzersiz esnasında vücudu fazla zorlamamaktır. Vücut zamanla esneklik kazanacağı bölgesel zayıflama egzersizleri daha rahat yapılacaktır.

Kalça ve Bacak için Egzersiz Yöntemleri

            Bölgesel kilo verme konusunda en çok şikayetçi olunan noktalardan biri de kalça be bacaktır. Fakat evde uygulanacak birkaç kilo verme egzersizleri başarılı sonuçlar almak için etkili olacaktır.

1. Öncelikle kalça ve bacaklar için bölgesel zayıflamada en etkili yöntem yürüyüştür. Bu neden ile haftanın en az 3 günü düzenli olarak ve seri adımlar ile en az yarım saatlik bir yürüyüş oldukça etkilidir.

2. Ayakta yapılan kalça ve bacak egzersizleri hem kolay hem de vücudu zorlamayan tarzdadır. Bu noktada ayakta dizler kırılmadan her bir bacak yana açılarak yapılacak olan egzersiz bacak için ideal iken aynı işlemi bacağın arkaya doru açılması ile yapıldığında ise kalça için idealdir.

3. Ayakta durarak yapılacak en etkili pozisyonlardan biri de dizlerin göbeğe doğru çekilmesidir. Her bir diz katlanarak göbeğe yaklaştırılmalı ve bu işlem en az 10 kez yapılmalıdır.

4. Bölgesel kilo verme egzersizleri evde uygulanabilir fakat dikkat edilmesi gerekenlerden biri de düzenli ve dengeli beslenmedir. Ayrıca günde en az 2 litre su da zayıflamayı kolaylaştıracaktır.

Sitemizden buna benzer spor konularını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam