Kapat

Bronz Makyaj Yapma Teknikleri

Bronz makyaj özellikle yaz aylarında tercih edilen bir makyaj türüdür. Bronz makyaj sayesinde hem bronz bir ten hem de parlak bir görüntü elde etmek mümkündür. Öncelikle bronz makyaj hususunda dikkat edilmesi gereken nokta makyaj için gereken malzemelerin seçimidir. Bu renkler birbirine ve daha da önemlisi kişinin tenine uygun olmalıdır. Kişiler tenlerinden çok koyu olan renkleri kullandıklarında ortaya komik ve hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır.

Bronz makyaj teknikleri aslında normal makyaj ile aynı şekildedir. Her zaman olduğu gibi bronz makyaj yapmadan önce de yüzün temiz ve nemlendirilmiş olması gerekmektedir. Ardından makyajın kalıcı olması için göz ve yüz bazı kullanılmalıdır. Bazlar kuruduğunda hafif yapıda seçilen fondöten yüze sürülmeye başlanabilir. Fondöten tüm yüze uygulanmalı ve boyna kadar indirilmelidir. Bronz makyajda öncelikle göz çevresinin aydınlık olmasına dikkat edilmelidir. Bu durumda yüze uygulanan fondötenden sonra göz çevresine açık renkli bir far uygulanabilir. Açık renkli far göze uygulandıktan sonra hafif simli bir far ile işe başlanabilir.

Fırça ya da parmaklar ile uygularken dikkat

Fırça ya da parmaklar ile uygulanabilen bu farın göz çevresini fazla aşmaması gerekmektedir. Bronz makyaj teknikleri ile gözlerde aydınlık bir görüntü yakalandıktan sonra koyu renk göz kalemi ile her iki göze de çizgiler çekip bu çizgiler fırça yardımı ile dağıtılmalıdır. Bu çizgiyi dağıtmak kişilere daha doğal ve daha çekici bir görüntü sağlamaktadır. Bu işlemin ardından gözün altına da beyaz ya da krem rengi kalem uygulaması yapılmalıdır. Bu kalemler kesinlikle göz kapağının iç çizgisine uygulanmalıdır. Bu uygulama ile gözler çok daha büyük görünmektedir. Alt göz çizgisine de isteğe bağlı koyu renk bir kalem çekilebilir ve fırça yardımı ile yine çizgi dağıtılabilir. Tüm bu işlemler sırasında yüzde kalan far ya da kalem döküntüleri mutlaka göz altı kapatıcısı ile temizlenmelidir. Son dokunuş ise allık ile yapılmalıdır. Allığın renginin şeftali tonlarında olması hoş bir görüntü yaratacaktır. Elmacık kemiklerinin daha çok ortaya çıkması için de allığın mutlaka elmacık kemiklerinin üzerine sürülmesi gerekmektedir. Sizler de tüm bu bronz makyaj teknikleri ile özellikle yaz aylarında mükemmel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

“Bronz Makyaj Yapma Teknikleri” üzerine 2 yorum

  1. R10Ahmetli says:
  2. Ensalgl says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam