Kapat

Bulut Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bulut Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bulut falı fal yöntemleri arasında tarihi en eski olan fal yöntemleridir. Kızıl derililerden, eski yunanlı kahinlere kadar birçok devletin tercih ettiği bir fal yöntemidir. Bu fal yöntemi ile bulutların şekillerinden bazı yorumlar çıkartılır ve geleceğe dair bilgiler öğreniliyordu. Kızıl derililer genellikle tehlike ve ya yağmur ile ilgili bulutlardan öğrenir ve bulutlara çok önem verirler. Eski yunanlılarda ise güneşe ve aya tanrı gözüyle bakar bulutlarında onların koruyucusu olduğuna inanırlardı. Bulutlar onlar için çok kutsal bir varlık idi. Kahinler de bu kutsal varlıkların renklerini, biçimlerini dikkate alarak devlet işlerine ve insanların geleceğini yorumladılar. Bulut falında her insan bir sonuca ulaşamaz. Çünkü bulut falına bakan kişinin sezme gücü ve hayal gücünün gerçekten çok geniş olması gereklidir. Eğer ki bulut falına bakmak istiyorsanız herhangi bir özel gücünüzün olmasına gerek yoktur.

Sadece hayal gücünüzü doğru kullanmak ve sezme gücünüzü yönlendirebilmek gibi şartlara uygun bir kişi iseniz bulut falına rahatlıkla bakabilirsiniz. Bulut falına iki farklı şekilde bakabilirsiniz. Birinci fal şeklini anlatacak olursak; öncelikle bulut falına bakmak için öncelikle çok sakin ve bulutların tamamını görebildiğiniz bir ortama gitmeniz gerekir. Bu ortam genellikle bir ova veya bir vadi olabilir. Daha sonra rahatlıkla bulutları görebileceğiniz bir yer bulup oraya oturunuz. Kendinizi tamamıyla doğaya bırakıp ruhunuzdaki tüm kötülükleri atarak pozitif olun. Daha sonra içinizden bir niyet tutun ve gözünüzü açarak çok dikkatli bir şekilde bulutlara bakınız. Bulutlara karşı biraz odaklandıktan sonra doğanın eşsiz gücünü vücudunuzda hissetmeye başlayacaksınız.

Bulut Falı Nedir ve Nasıl Bakılır? adlı makalemize hız kesmeden devam ediyoruz.

Böyle durumlarda bulutların neye benzediği hakkında düşüncelerinize bakınız. Bulutlara yaklaşık 10 – 20 dakika kadar baktıktan sonra artık onların neye benzediğini anlayabileceksiniz. Bu benzettiğiniz varlıkları aklında tutup daha sonra falı bitiriniz. Bu gördüğünüz varlıklar ve ilişkilerini bir tarafta birleştirip bir sonuca varmaya çalışınız. Her bir eşyayı kendinize yorumlayarak bir sonuca varmanız daha kolay olacaktır. İkinci bulut falı yöntemimiz ise bu yönteme göre çok daha kolay bir yöntemdir. Bu yöntemde yorumlama yapmak ve ya gördüğünüz varlıklara kafa yormak gibi çeşitli işleri yapmanız pek gerek yoktur. Bu yöntem ile direk niyetinizin olup olmayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu fal yöntemini anlatacak olursak; öncelikle ilk yöntemdeki gibi rahatlıkla bulutları görebileceğimiz bir bölgeye gitmeliyiz. Daha sonra dikkatlice konsantre olup yine niyet etmeliyiz.

Daha sonra bulutlardan birini seçerek oraya yoğunlaşmalıyız. Yoğunlaştığımız bulutun arasında bir anda bir ışık belirir ve ya o bulut parçalanırsa bu sizin niyetinizin gerçekleşeceğini gösterir. Aynı zamanda yoğunlaştığınız bulutta mavileşme görülür ise buda sizin için iyi işler olacağını gösterir. Fakat bu belirtiler olmaz ve ya bulutta siyahlaşma görülür ise bu niyetinizin olmayacağını simgeler. Bulut Falı Nedir ve Nasıl Bakılır? adlı makale için aşağıdaki yorum alanını kullanarak soru veya sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam