Kapat

Çalışma odalarında ışık nasıl olmalıdır?

Çalışma odalarında ışık nasıl olmalıdır? Çalışma odalarının düzeni, dekorasyonu verimli bir çalışma yapabilmek için çok önemlidir.

Çalışma odalarında ışık nasıl olmalıdır? Verimli bir çalışma için çalışma odalarındaki ışık, ışık miktarı, ışık türü de çok önemlidir. Işık, çalışanın konsantre olmasını sağlarken engelleyebilir de. Çalışanın verimli bir çalışma gerçekleştirebilmesi için doğru ışık kaynağı olması gerekir.

Çalışma odalarındaki ışık gözü yormayan ışık olmalıdır.

Gözü alan ışıklar da kullanılmamalıdır.

Akşam çalışmalarında ışık kaynağı ders masası üzerine gölge yapmamalıdır.

Gündüz çalışmalarında ışık kaynağına doğru yapılan çalışma yani pencereye karşı yapılan çalışmalar kimi zaman iyi olurken kimi zaman doğru olmamaktadır. Çünkü dikkati çabuk dağılan insanlar pencere önünde çalışırsa dikkati dağılabilir, sürekli pencereden dışarıya bakma isteği duyabilir.

Çalışma odasındaki ışık uykuyu getirmemelidir.

Çalışma masası ampul kullanımı çok önemlidir. Bazı ışıklar kişilerde baş ağrısı yapabilmektedir. Buna göre kişi kendisini takip ederek doğru ışık kaynağını kullanmalıdır.

Calışma odalarında Ders çalışırken hangi renk ışık kullanılmalı?

Ders çalışırken loş ışık kullanmak doğru değildir. Çünkü loş ışık kişinin uykusunun gelmesine, daha çok yorulmasına neden olur. Masa lambası hangi renk olmalı? Çalışma odalarında parlak renkli ışıklar tercih edilmelidir.

Calışma odalarında Masa lambası ışığı kaç watt olmalı?

Masa lambasında yüksek wattlı ampul kullanılması gözün yorulmasına neden olacağı için daha düşük wattlı ampuller kullanılmalıdır. Tasarruflu ampuller kullanılmalıdır.

Calışma odalarında Masa lambası hangi tarafta olmalı?

Çalışma odasında ışık sol taraftan gelmelidir. Işık kaynağı olarak masa lambası kullanılıyorsa, masa lambası sol tarafa yerleştirilmelidir.

Çalışma masasında ışık nereden gelmeli?

Çalışma masalarında kullanılan ışık, masaya doğru yansıtılmalıdır. Işık size doğru gelmemeli özellikle gözünüze vurmamalı. Bu hem gözün yorulmasına neden olur hem de göz sağlığı için tehlikelidir.
Çalışma odalarındaki ışık kadar çalışma odasının rengi de çok önemlidir.

Buna benzer dekorasyan konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Çalışma odalarında ışık nasıl olmalıdır?” üzerine 3 yorum

  1. Betul says:
  2. GENERAL ELECTRİC says:
  3. Ersen kalaslıoğlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam