Kapat

Çay Falı Nedir ve Çay Falı Nasıl Bakılır?

Çay Falı Nedir ve Çay Falı Nasıl Bakılır?

Günümüzde çok popüler olan kahve falından sonra adını çok fazla duymadığımız fakat falının tarihi 5000 yıl kadar önceye dayanan bir içecek falı yönteminden birisi de çay falıdır. Çay falı, kahve falı gibi aynı yöntem ile bakılan bir fal yöntemidir. Kahve falında kahvenin sonunda kalan tenzen aracılığı ile falınıza bakar iken çay falında da içtiğiniz çayın dipte kalan yaprakları ile yapılmaktadır. Çay falına bakmak gerçekten büyük bir dikkat ister ve hayal gücünüzü iyi kullanmak gerekir. Çay falına bakmak için öncelikle tavşankanı bir çay demleyiniz. Çayınızı demledikten sonra kesinlikle süzgeç kullanmadan bir adet çay bardağına çayı dökünüz.

Çay bardağının mutlaka cam bardak olmasına dikkat ediniz. Çünkü çayı içmeden önce çay falı bakılacağından içinde dolaşan çay yapraklarının görülmesi gerekmektedir. Çay döküldükten sonra önce niyetinizi ediniz ve ardında çayınızdan bir yudum alınız. Çayınızdan yudumunuzu aldıktan sonra eğer ki kendi falınıza bakıyor iseniz hemen fala başlayınız. Fakat başka birine baktırıyorsanız çayınızı o kişiye vererek niyetinizi karşınızdakine söylemeniz gerekmektedir. Falı bakmaya başladığınız anda önce yapmanız gereken çayı kendi etrafında döndürerek hareket eden çay yapraklarını dikkatlice izlemektir. Hem alttan hem üstten hem de yandan bakarak çay yapraklarının şekillerini iyice takip ediniz. Çay yapraklarında bazı şekiller oluşmuş ise bunu hafızanıza alınız. Fakat belirgin bir şekil oluşmamış ise o zaman çay yapraklarının yoğun olduğu bölgeleri kontrol etmeye başlayınız ve yoğun bulundukları yerlere göre çay falının yorumlarını yapınız.

Örneğin;

Çay yapraklarının tamamı çayın içinde dolaşıyor ise bu niyetinizde aksaklıklar olacağına işarettir. Bunu fark ettikten sonra çayınızı bitiriniz. Çayı bitirdikten sonra artık asıl fala bakmaya başlayabilirsiniz. Peki şimdi ne yapacağız? Diye soracak olursanız; öncelikle çayın yan taraflarında çay yapraklarının yapışık olup olmadığına bakınız. Eğer ki çay yapraklarından bazıların çayın yan tarafında yapışmış bir şekilde duruyor ise niyetinizin çok kısa bir süre içersinde gerçekleşeceğini müjdelemektedir. Fakat çay yapraklarının çoğunluğu fincan dibinde yapışık bir şekilde duruyor ise bu niyetinizin uzun bir dönemden sonra gerçekleşeceğini işaret edecektir.
Fakat buradan kesinlikle niyetinizin gerçekleşmeyeceği sonucu çıkarılmamalıdır. Niyetiniz elbet gerçekleşecektir fakat bu biraz zaman alacaktır. Bunların yanı sıra bazı özel şekillere de bakarak yorum yapmanız gerekmektedir. Bu özel şekiller yedi uçlu yıldız şeklidir. Bu şekil iyi şansı simgeler ve iyilik döneminin size uğrayacağını belirtir. Çay yaprakları bıçak şeklinde dizilmiş ise ayrılığa, hilal şeklinde dizilmiş ise aşka, küçük küçük yapraklar çayı içmeden önce çay üzerinde yüzüyor ise bu da maddi bir kazanca işaret etmektedir. Bunlar gibi daha birçok özel şekiller olsa da çay falı için başlıca bilinmesi gerekenler bunlarla sınırlıdır. Çay Falı Nedir ve Çay Falı Nasıl Bakılır? adlı makale için yorum alanını kullanarak soru veya sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

“Çay Falı Nedir ve Çay Falı Nasıl Bakılır?” üzerine 2 yorum

  1. Hatice Merdane says:
  2. Meryem Tekin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam