Kapat

ÇAY LEKESİ NASIL TEMİZLENİR?

Çay, günümüzde bir kişinin günlük sıvı ihtiyacının büyük bir bölümünü oluşturur. Biliyoruzki çay her muhabbette masanın tacıdır. Bununla birlikte, bardaktan dikkatsizce döküldüğünde, çay lekesi sonuçları hiç iç açıcı değildir. Çünkü çay lekesini çıkarmak  çok zor bir iştir. İşte burada biz xbilgi.com olarak sizlere çay lekelerini temizlemek için yollar sunacağız:

 

Çay lekesi nasıl çıkarılır?

Çayı Sıcak tüketmemiz  nedeniyle tehlikeli olabilecek kazalar meydana gelmektedir. Çayın bardaktan dökülmesi durumunda  mobilya veya halıların boyanmasına neden olur. Bu durumda , hemen  müdahale etmeniz gerekir.

 

Giysilerde çay lekesi nasıl çıkar?

Çamaşırların üzerine çay dökülürse, çamaşırları ters çevirin ve soğuk suyla yıkayın. Lekeli alanı   deterjanlı suyla ovalayın. Yeni oluşan lekeyi kıyafetler üzerinde 5-10 dakika, eski lekeyi de yarım saat kadar deterjanlı suda bekletin . Ardından temiz suyla iyice durulayın, çamaşır makinesinde uygun programda yıkayın.

 

Bir halıdan çay lekesi nasıl çıkar?

Dökülen çayı hemen bir kağıt havluyla silin. Böylece leke halııza derinlemesine işlemez. Halıyı silerken kuvvet uygulamayın. Ilık suya renk  soldurmayan  bir deterjan ekleyin. Bu karışımı halıya bir bezle bastırın, ancak ovalamayın. Ardından lekeli alanı temiz suyla durulayın.

 

Sandalyedeki çay lekesi nasıl çıkıyor?

Halıdaki çay lekelerini çıkarmak için kullandığınız yöntemi duvarlara ve koltuklara uygulayın.

 

Çay lekesi mobilyalardan nasıl çıkar?

Masa, sandalye ve diğer ahşap mobilyalarda halka şeklindeki çay lekeleri yaygındır. Çay döküldüğü anda temizlenmezse, lekeler kalıcı olacaktır. Bu lekeyi çıkarmak için, mobilyaları zarar görmeyecek bir bezle deterjanla silin. Ek olarak, karbonatlı sirke karışımı çay lekelerini temizlemek için ideal bir seçenektir.

 

 

“ÇAY LEKESİ NASIL TEMİZLENİR?” üzerine 3 yorum

  1. Caglar07 says:
  2. aresdo says:
  3. Berivan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam