Kapat

Channing Tatum

Channing Tatum 26 Nisan 1980’de Birmingham’ın 50 mil kuzeyindeki küçük bir kasaba olan Cullman, Alabama’da doğdu. Annesi Kay Faust bir havaalanı çalışanı ve babası Glenn Matthew Tatum bir inşaat çalışanıydı. Tatum 6 yaşındayken ailesi Wetumpka’ya sonra da Mississippi’ye taşındı. Önce Tampa, Florida’daki Gaither Lisesi’ne gitti. Channing oldukça enerjik ve sıkça başı belaya giren bir çocuktu. Bu yüzden ailesi onu beysbol, soccer ve futbol gibi farklı sporlara yönlendirmeye karar verdi. Lise ikinci sınıfı bitirdikten sonra Tampa Katolik Lisesine transfer oldu. Burada futbola olan tutkusunu fark etti ve bu alanda bir burs kazanmayı ümit etmeye başladı. Lisedeki son seneında Glenville, West Virginia’daki Glenville State Collage’dan futbol bursu kazandı fakat ilgilendiği diğer alanlara yönelebilmek için bu bursu reddetti.

Tatum, Kung Fu ve Gor-Chor Kung Fu?da oldukça becerili ve iki dövüş sporunda da kemerler kazanmış. Üniversite bursunu reddettikten sonra inşaat işçisi, striptizci, ipotek komisyoncusu ve satış elemanı olarak çalıştı. Tatum, Miami’nin sokaklarında keşfedildi ve bir modellik ajansıyla anlaşma imzaladı. Çok geçmeden Nautica, Gap, American Eagle Outfitters ve Abercrombie amp; Fitch gibi markaların basılı reklamlarında boy göstermeye başladı. Televizyon ekranındaki ilk işi Ricky Martin’in  She Bangs  klibindeki dansçı rolüydü. Tatum bununla beraber American Eagle, Pepsi ve Mountain Dew gibi markaların televizyon reklamlarında da oynadı.

Dansçı ve model olan Tatum, oyunculuk kariyerine 2004 seneında CSI: Miami televizyon dizisinin bir bölümünde küçük bir rolle başladı. Bundan sonra tam zamanlı oyunculuk kariyeri yapma kararı aldı. Sonraki sene yer aldığı ilk uzun metrajlı film projesi olan başarılı spor dram filmlerinden Coach Carter?da (2005) Samuel L. Jackson ile beraber oynadı. Aynı sene Havoc (2005), Supercross (2005) ve Steven Spielberg filmi War of the Worlds (2005) filmlerinde küçük roller aldı. 2006 seneı Tatım için oldukça başarılı bir sene oldu. 2009?da evleneceği kadın oyuncu Jenna Dewan ile beraber Step Up (2006) filminde ve She?s the Man filminde başrol oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam