Kapat

Çizgi Falı Nedir ve Çizgi Falı Nasıl Bakılır?

Çizgi Falı Nedir ve Çizgi Falı Nasıl Bakılır?

Çizgi falı uzun bir süredir yapılan ve fal yöntemleri arasından en çok ilgi çeken bir fal yöntemidir. Bu fal yöntemindeki amaç farklı farklı yöntemler ile aradığınız soruya en yakın cevabı bulabilmektir. Peki çizgi falı nasıl bakılır? Diye soracak olursak; çizgi falı bakmak için öncelikle bir çizgi falı yöntemi seçilmelidir. Çünkü çizgi falı yöntemleri sayıca fazla olan bir fal yöntemidir. Bu çizgi falı yöntemlerinden bazılarını sayacak olursak; kader çarkı, kutsal kartal, toht tabletleri çizgi falları arasında yer alan başlıca yöntemlerdir. Kader çarkı yöntemi ile yapılan çizgi falı yuvarlak bir şekilde küçük küçük yuvarlaklar ile oluşturulan bir şekil ile yapılmaktadır.

Çizgi Falı Nasıl Bakılır?

Yuvarlak şekillerin oluşturduğu dairenin ortasında bir çizgi olur ve tüm yuvarlaklar bunun etrafına bağlanır. Daha sonra her bir yuvarlağa 1 ila 12 arasında bir sayı verilir. Bu sayıların her birinin birbirinden farklı anlamları vardır ve merak ettiğimiz konu hakkındaki cevaplarda bu sayıların anlamı içersinde saklıdır. Örneğin 1 numara beklenmedik bir paraya, 12 numara bir mali yardım alacağınıza yorumlanabilir. Çizgi falının kader çarkı yöntemin de yapmış olduğumuz şekli fal yapacağımız kişiye göstermeden gözünü bağlarız ve eline sivri uçlu bir kalem veririz. Bu kalem ile rastgele bir noktayı seçmesini isteriz. Fal yapılan kişi bir yuvarla kalemin sivri ucu ile dokunduktan sonra hangi sayıyı seçtiğine bakarız ve seçtiği sayının anlamını bularak falı bitirmiş olur. Çizgi falının diğer bir yöntemi ise kutsal kartal yöntemidir. Kutsal kartal yönteminde bir kartal resmi çizili ve kartalın bölümleri ayrılarak 1 den 15 e kadar sayılar yazılır. Bu sayılarda da 1 numara uzun bir yolculuğa yorumlanırken 4 numara deniz aracılığı ile yolculuk olacağına yorumlanabilir. Bu fala da bakarken gene sivri uçlu bir kalemi elinize alarak kartalın vücudu üzerinde gezdirip bir anda durarak hangi numara üzerinde durduğunuza bakıp durduğunuz numaranın anlamına bakarak yapılır.

Üçüncü ve çizgi falı bakımındaki popüler son yöntemimiz ise toht tabletleri yöntemidir. Toht tabletleri mısırdaki ünlü tabletler şeklinde olan ve günümüzde çizgi falı yöntemi olarak önce çok kullanılan fal yöntemidir. Bu fal yönteminde 2 adet toht tableti çizilir. Toht tableti 3 kenarı dikdörtgen şeklinde yapılıp üst bölümü kubbe şeklinde yapılan bir fal yöntemi olup içersi 6 ya ayrılarak yapılır. Her iki tablette de bulunan 6 boşluğa 1 ila 12 arası sayılar yazılır. Bu sayılar içersinde de 2 numarası büyük bir şansa müjdelenirken 9 numarası ise sizin sözlerinize dikkat etmenizi ve tartarak konuşmanızı öğütler. Bu fal yönteminde de gene sivri uçlu kalemimizi bu iki tablet arasında gezdirip daha sonra rastgele bir noktaya gelmemiz ile yapılmaktadır.

“Çizgi Falı Nedir ve Çizgi Falı Nasıl Bakılır?” üzerine 1 yorum

  1. Aytechx says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam