Kapat

Daniel Jacob Radcliffe Kimdir

Tam ismi Daniel Jacob Radcliffe olan genç aktör İngiltere, Londra’da 23 Temmuz 1989 tarihinde doğmuş ve henüz küçük yaşta gelen şöhreti ile en genç zengin aktörler arasında adını yazdırmayı başarmıştır. 2004 seneında başlayan Harry Potter serüveni ile uzun bir süre boyunca Dünya çapında herkesin diline dolanan adı sayesinde 5 Milyon Sterlinlik servete sahip olmuş ve pek çok dergide odak noktası durumune gelmiştir.

İlk olarak

1999 seneında David Copperfield adlı dizide Genç David rolünü canlandırmış ve ardından 2001 seneında Panama terzisi terizi adlı ilk uzun metrajlı filminde oynamıştır. Tekrar 2001 seneında Harry Potter ve Felsefe Taşı adlı Fantastik filmde başrol oyuncusu olarak yer almış ve bu sayede adı Dünya çapında duyulmaya başlanmıştır. 2002, 2004, 2005 senelarında arka arkaya gelen Harry Potter serilerinde başrol olarak oynamaya devam etmiş ve 2006 seneında The Children’s Party at the Palace adlı dizide yer almıştır. 2007 seneında ise yeni bir Potter filmi ile tekrar sevenlerin karşısına çıkmış ve ününe ün katmaya devam etmiştir.

Genç yaşına rağmen oyunculuktaki yeteneği pek çok eleştirmen tarafından olumlu karşılanmış ve oyunculuk teklifleri için herkes sıraya geçmiştir. 2007 seneında Aralık Çocukları adlı Romantik, Dram filminde başrol oyuncusu olarak yer almış, ardından 2007 seneında My Boy Jack Biyografik TV filminde oynamıştır. 2009 seneında Harry Potter ve Melez Prens, 2010 seneında ise Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1’de yine kamera karşısına geçmiştir.

Harry Potter serisinin son filminde ise son bir kez daha 2011 seneında sinema severlerin karşısına çıkan Daniel Radcliffe böylece Harry Potter filminde ki başarılı oyunculuğunun sonuna gelmiştir. 2012 seneında Siyahlı Kadın adlı Dramatik Korku filminde yer alarak bundan sonraki oyunculuk kariyerine genel olarak Gerilim tarzı filmlerde devam etmiştir. 2013 seneında Sevdiklerini Öldür adlı Biyografi, Dram ve Aşk unsurları içeren yapımda başrol oyuncusu olarak yer almıştır ve yine 2013 seneında Boynuzlar adlı Fantastik, Aşk filminde güzel aktris Juno Temple ile başrolde yer alarak oyunculuğunu ortaya koymuştur. 2015 senesine geldiğimizde ise Victor Frankenstein adlı filmde usta aktör James McAvoy ile beraber rol almıştır.

“Daniel Jacob Radcliffe Kimdir” üzerine 2 yorum

  1. Games Gamer says:
  2. Yüksel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam