Kapat

Diş Ağrısını hemen ne keser?

Gecenin bir yarısı başlayan diş ağrılarından yakınmayan var mıdır? Bana kalırsa dişlerinize ne kadar iyi bakarsanız bakın ömrünüzün bir kısmında mutlaka uykunuzdan uyandıran bir diş ağrısı yaşamışsınızdır.

Eğer hala bu ağrıyla tanışmamışsanız bu hiç bir zaman tanışmayacağınız anlamına gelmez. Bu yüzden birazdan yazacaklarımızı aklınızın bir kenarına kaydetseniz hiç fena olmaz.

Öncelikle diş ağrısı ile savaşta en büyük silahınız ziyah zeytin olmalı. Gece hiç ummadığınız bir anda başlayan diş ağrısını hafifletmek ve uykunuza kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız ilk denemeniz gereken ağrıyan dişin üzerine bir tane siyah zeytin koymak arada çiğneyin ki işe yarasın…

Bir diğer önerimiz ise sizi diş ağrısından kurtaracak etkili bir başka yöntem. 1 bardak balın içine 8-10 tane karanfil atın ve bu karışımı bir kavanoz içerisinde saklayın. İsterseniz ağrı başladığında diş etinize direk sürün isterseniz çayınıza karıştırın ve için. Karanfilin içindeki madde diş ağrınızın uyuşmasına neden olurken balın hızlı iyileştirme özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Tabiki kötü bakterileri uzak tutması da bir başka özelliğidir.

Bunlardan başka size birkaç küçük tavsiye daha verelim

  • İlk olarak dişinizi fırçalamayı deneyin.
  • Tuzlu su ile birkaç dakika gargara yapın
  • Ezilmiş veya ağzınızda çiğnediğiniz 1 – 2 diş sarımsağı çürük dişin üzerinde bekletin.
  • Soğuk suyla gargara yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam