Kapat

Doğumdan Sonra Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

Doğum sonrası kilolar
Anne adayları bir an önce bebeklerinin dünyaya gelmesini bekler ve sonunda yıllardır hayalini kurdukları bebeklerini kucaklarına alırlar. Doğum sonrasında bu sevinçle bütün dertlerini unutsalar da doğum sonrası kilolar onların en çok dert ettikleri durumdur. Düzenli egzersizler yapıldığı takdirde verilemeyecek hiç bir kilo yoktur. Bu nedenle stres yapmaktan uzak durup verilmesi gereken kilolara odaklanılmalıdır.
Hamilelik döneminde özellikle de karın bölgesi ve bacak bölgesinde toplanmış kilolar göze çarpar. Her bölgede kilo dağılımı olsa da özelikle de bu bölgeler için egzersiz yapılmalıdır.
İlk olarak duvarın önüne geçip ellerinizi duvara yaslayın. Bir bacağınızı yana doğru kaldıra bildiğiniz kadar kaldırın ve bu sırada diğer ayağınızı da parmak ucunda yere basın. Aynı işlemi diğer bacağınızla da yapın. Bu şilem iç bacaklarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde duvara ellerinizi yalayarak bacağınızı bu sefer de tam tersi şekilde diğer bacağınızın tersine doğru uzatın. Bu işlemi 5-10 dakika yapın.
Ayakta durarak ellerinizi belinize koyun ve bir sağa, bir sola olacak şekilde esnemeye başlayın . Bu işlemi bir kaç kere tekrarladıktan sonra belinizde olan simit bölgesinin çalıştığını anlayacaksınız. Bu egzersizler her gün aksatmadan uygulanılması gereken işlemlerdir ve günde 3-4 kez olacak şekilde 10 dakika süre ile yapılmalıdır. Kendinizi fazla zorlayarak yapmanız da yorulmanıza neden olacaktır. u nedenle fazla kendinizi yormayacak şekilde yapılmalıdır.
Kadınlar hamilelik sırasında 9-12 arasında bir kilo alımı yaşarlar. Düzgün beslenme ile doğum sırasında normal sayılan bu kilolar doğumdan sonra ilk bir haftada azalırlar. Normal şartlarda doğum sonrasında ilk bir haftada 5 kilo verilir ve diğer kalan kilolar egzersiz yapmayan kadınlarda çoğunlukla kalırlar. Eğer doğru ve düzenli şekilde egzersiz yapılırsa gelen kiloların hepsi düzgün bir biçimde yok olacaktır. Doğum sonrası kilolar insanın azmi ile yok edilebilir.
Hamilelik sırasında alınan kilolar kalıcı değildir. Doğum sonrası kilolar için eğer doğru şekilde egzersiz yapılırsa verilemeyecek hiç bir kilo yoktur. Bu nedenle kadınların doğumdan korkmasına gerek bile yoktur. Siz sadece doğru egzersizler ile sadece kilo vermeye odaklanın ve gerisini metabolizmanıza bırakın.