Kapat

Dolph Lundgren Kimdir.

Sanatın, sinemanın içerisinde sadece bu işler için tabiatn insanların mı olması gerekiyor? Tabii ki de hayır. Aynı anda yazan, yöneten, spor yapan ve aktörlük hizmeti sunan bir insan arıyor iseniz, işte o isim Dolph Lundgren olacaktır. Çünkü bariz ortada yer alan pek çok projesi var ve her projenin altından başarı ile kalktığı bir gerçek. İsveç üzerinde tabiatn ve 1957 senesinin 3 Kasımında hayata gözlerini açan Dolph Lundgren, pek çok filme imza atmış, bununla beraber profesyonel doğu dövüş sanatları sporcusu olarak hizmet sunmuştur.

Rocky 4

Pek çoğunuzun 1985 senesınde yayımlanan Rocky 4 ile tanıdığı Sovyet boksör olan Dolph Lundgren, Masters of the universe isimli kült bir çizgi filmin de canlandırıcısıdır. Red Scorpion filmi ile sanatsal yaşamına hız katan ve pek çok ayrım dahilinde kendini geliştiren ünlü oyuncu, yüksek performans gerektiren dövüş sporlarından beslenmeye devam ediyor ve hayatına büyük etki sağlayan bu spor ile yaşamına pek çok katkı katıyor. Aktif spor yaşamında önemli bir yere sahip olan bu çözümler adına, kendi çalışmalarını sürdüren ünlü aktör için, gerek Hollywood gerek ise dünya sineması hemen hemen hem fikir diyebiliriz. Davul ve bateri çalabilen ünlü sanatçı, İngilizce, İsveç dili ve Japonca bilmektedir. Almanca ve İspanyolca ile de derdini anlatabildiğini düşünüyoruz.

Epey geniş bir sanatsal skalaya sahip olan ünlü oyuncu, kendi çalışmalarını ve hizmetlerini büyük kitlelere duyurmak adına da üretim yapıyor ve bu konuda da gayet başarılı çalışmalara sahip. 1996 yaz olimpiyatlarında ABD için yarıştı ve modern pentatlon takımının liderliğinde büyük bir artıya sahip oldu. Klasik yeniliklerin ve güncel hizmetlerin ön plana çıkması adına sürekli farklı bir çalışma hizmeti sunan ünlü aktör Dolph Lundgren için, pek çok filmi bulunuyor. Neredeyse her iki senede bir film çekmiş olan aktör, dönem dönem aynı sene içerisinde 2 farklı filme dahil olduğu bile gözümüze çarpıyor. 2013 yılında dahi filmde rol alarak kalitesini ön plana çıkaran ünlü aktör, yönetmenlik olarak da gayet başarılı diyebiliriz. Cehennem Melekleri 3 ve Cehennem Melekleri 1 gibi filmlerde yer alan ve kalitesini burada da konuşturan ünlü yönetmen aktör, kendi çalışmalarını ve filmlerini sürekli üreten birisidir.