Kapat

Domino Falı Nedir ve Domino Falı Nasıl Bakılır?

Domino Falı Nedir ve Domino Falı Nasıl Bakılır?

Domino Falı günümüzde herkesin yapabileceği ve bir oyun tarzında olan fal yöntemidir. Bu falda normal bir domino takımı gereklidir. Normal bir domino takımı alındıktan sonra domino taşları çıkartılır. Daha sonra bu domino taşlarının noktalı olan yüzlerinin alt tarafa gelmesi sağlanır. Böylelikle hangi taşı seçtiğimiz görülmez. Bu işlemden sonra domino taşları elimiz yardımı ile karıştırılır. Karıştırıldıktan sonra dilerseniz dizebilir ve güzel bir görünüş kazandırabilirsiniz. Tüm bu işler yapıldıktan sonra artık domino falını yapabilirsiniz.

Peki domino falı nasıl bakılır?

Diye soracak olursanız; öncelikle niyetinizi belirleyip fala başlamadan önce içinizden söylemeniz gerekir. Ardında domino falı için hazırlanmış kapalı taşlardan kendisi için hangisi daha iyi hissettiriyor ise o taşı seçmesi gerekir. Daha sonra seçtiği taşı önüne alıp açmalıdır. Domino Falı Nedir ve Domino Falı Nasıl Bakılır? Çıkan taşa göre geleneksel olarak domino falındaki taşlara verilen yorumlar arasından bu taşla da niyetinizin ilişkisine bakılarak yorum yapılır.

Bu işlemden sonra domino falı hemen bitmez. Çünkü domino falında 3 adet domino taşı çekilerek yapılan bir fal yöntemidir. İlk domino taşımızı açıp yorumladıktan sonra yaklaşık 1 – 2 dakika bekleyip daha sonra ikinci taşı çekmek için karar vermeliyiz. İkinci taşı seçmeden önce mutlaka domino taşlarını bir kez daha karıştırmalıyız. Bir taşı seçmek için karar verdikten hemen sonra taşı çekip önünüze alınız. Daha sonra o taşıda açınız. Eğer ki ikinci taşınız geçen seferde seçtiğiniz domino taşı ile aynı taş ise bunun yeniden yorumlamasını yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bu taş sizin geçen taş da yaptığınız yorumu tam anlamıyla onaylayan ve sonucu kesinleştiren bir durumdur. Fakat geçen seferde seçtiğiniz taştan farklı bir taş çekerseniz o zaman bu taşı da niyetiniz ile ilişkisini yorumlayınız. Yorumlama işlemini bitirdikten sonra son domino taşını seçmek için dikkatlice düşününüz. Daha sonra bir taşa yoğunlaşarak onu alıp tekrardan önünüze koyunuz. Bu işlemden sonra yaklaşık bi 30 saniye kadar bekleyip taşınızı açınız. Bu açtığınız taş ve diğer açtığınız 2 taş ile birlikte aynı taşlar ise yeni bir taş seçme hakkına sahip olursunuz.
Fakat diğer 2 taş aynı bu taş farklı ise bu durumda falınızın sonucu için yorumları birleştiriniz. Seçtiğiniz domino taşlarının 3 ‘ ü de farklı farklı taşlardan oluşuyor ise bu durumda da gerçekten yorumlama işleminde biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Bu yüzdende her seçtiğiniz taşın yorumunu ayrı bir yerde birleştirip niyetiniz ile ilişkisi yorumlayınız. Daha sonra bu yorumları birleştirip yaptığınız falı bitirebilirsiniz. Domino falınızı bitirdikten sonra 1 yıl boyunca yeni bir domino falı baktırmayınız. Çünkü yeni bir domino falı baktırmanız ve ya bakmanız sizin için fallarınızın karışmasına ve uğursuzluğa yol açabilir. Domino Falı Nedir ve Domino Falı Nasıl Bakılır? adlı makale için aşağıdaki yorum alanını kullanarak soru veya sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam