Kapat

Dudak Makyajıyla İlgili Püf Noktalar

Makyaj hususunda en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi de dudak makyajıdır. Dudaklar birçok erkeği etkilemek için yeterlidir. Bu nedenle erkekleri etkilemek isteyen kadınların özellikle dudaklarına özen göstermesi gerekmektedir. Dudak makyajında dikkat edilmesi gerekenler listesi aslında çok uzun değildir. Öncelikli olarak önemsenmesi gereken durum dudakların sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasıdır. Bunlar için de öncelikle dudakların ihtiyacı olan nemi sağlamak gerekmektedir. Günümüzde bu durum dudak nemlendiricileri ile kolayca sağlanabilir. Dudaklar ihtiyaç duydukları neme sahip olsalar bile bazen dudakların pürüzsüz görünmesi neme bağlı olmayabilir. Dudaklar üzerinde bulunan ölü deriler bu pürüzsüz görüntünün önüne geçmektedir. Dudaklardaki ölü derileri ortadan kaldırmak da sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm için yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Zaten pürüzsüz olmayan dudaklara ruj sürülmesi yararlı olmayacaktır. Bu şekilde dudakların kötü bir görüntüye sahip olması sağlanacaktır. Ölü derilerden kurtulmak dudak makyajında dikkat edilmesi gerekenler listesinde ikinci sırada yer almaktadır.

Dudak makyajının bir diğer püf noktası ise ruj rengi seçimidir. Bazı kadınlar bazı renkleri çok sevseler bile bu durum renklerin onlara yakışması anlamına gelmez. Bu nedenle öncelikle kişilerin her zaman ten renklerine ve yaptıkları makyaja uygun bir ruj seçimi yapması gerekmektedir. Hatta ruj rengi seçimleri giyilen kıyafetlere göre de ayarlanmalıdır. Bu sayede tam bir bütünlük sağlanacak ve hoş bir görüntü yaratılacaktır. Günümüzde elbette binlerce tonda ruj mevcuttur ancak kadınların bu ruj seçenekleri arasından kendilerine en yakışanı bulmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra bilinmeyen markaların rujlarını kullanmak da cilde ciddi derecede zarar verebilir. Dudakların sağlığı ile oynamak da oldukça tehlikeli bir oyun olacaktır. Bu nedenle kişiler her zaman bildikleri markalardan kaliteli alışverişler yapmalıdır.

Dudak makyajında dikkat edilmesi gerekenler listesinde ayrıca dudak kalemleri de yer almaktadır. Dudak kalemleri sayesinde dudakların daha dolgun ve daha düzgün görünmesi sağlanabilir. Ancak dudak kalemi seçimi mutlaka ruj rengine göre yapılmalıdır. Daha açık ya da daha koyu renkler dudaklarda çift renk olmasına neden olacak ve dolayısıyla kötü bir görüntü oluşacaktır.