Kapat

Duman Falı Nedir ve Duman Falı Nası Yapılır?

Duman Falı Nedir ve Duman Falı Nası Yapılır?

Duman falı anlaşılması çok zor olan ve üst derece medyumların bile yorumlamakta güçlük çektiği bir fal yöntemidir. Duman falı antik çağlardan günümüze kadar hiç değişmeden gelmiş nadir fal türlerinden biridir. Bu fal yönteminde çıkan dumanın şekli şemali kontrol edilerek yorumlamalar yapılır. Birçok kişinin duman falını ilk duydukları anda akıllarına gelen ilk soru hangi duman ile bu fala bakılacağıdır. Çoğu kişinin aklına duman falı değince sigara dumanı, ateş dumanı, köz dumanı gibi araçlardan çıkan dumanlar ile yapılacak bir fal olduğu düşünmektedir. Fakat duman falının bu düşünülenler ile hiçbir alakası yoktur. Duman falı yasemin çiçeğinin tohumunun közlenmiş ateşin üzerinde yakıldıktan sonra çiçeğin tohumunun içinden sigara dumanına benzeyen bir dumanın çıkacağını göreceksiniz. İşte bu duman ile dumanın falına bakacaksınız.

Duman falına nasıl bakılır?

Diye sorarsanız; duman falına bakmak istiyorsanız öncelikle deminde söylediğimiz gibi bir miktar yasemin çiçeği tohumunu alınız. Daha sonra közlenmiş bir ateş yakınız. Yasemin çiçeklerinin tohumunu ateşin üzerine bırakmadan önce geleceği görmek için niyet etmelisiniz. Daha sonra yasemin çiçeğinin tohumunu közlenmiş ateşin üzerine bırakınız. Aradan 1 – 2 dakika geçtikten sonra yavaş yavaş yanan yasemin çiçeği tohumlarından güzel kokulu dumanlar çıkmaya başlayacaktır. Bu dumanlar yavaş yavaş yukarıya doğru çıkacak ve yukarı çıktıkça yayılacaktır. Yayıldığı zamanda medyumların konsantre olmuş olması ve dikkatlice dumanı takip ediyor olması gerekir.

Dumanı birbirinden ayrılacağı konuma gelince duman bazı şekillere dönüşecektir. Bu şekilleri hafızasında tutup diğer oluşan şekilleri de takip etmelisiniz. Sezgilerinizi devreye sokarak daha çok şekli fark edebilirsiniz ve bir anda gelecek hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Duman falında uzmanlaşmaya başladığınız zaman gördüğünüz şekilleri anında yorumlayabilecek ve bir anda geleceği görebileceksinizdir. Fakat duman falı üzerinden uzmanlaşmadan önce yapmanız gereken işlemler gördüğünüz şekilleri hafızanızda tutmak ve falı bitirdikten sonra gördüğünüz şekillerin anlamlarını öğrenmektir. Daha sonra bunları yorumlayacak ve gelecek hakkında bilgi sahibi olacaksınızdır. Duman falında açığa çıkan dumanların yukarıya çıkması ile fal işlemi bitmez. Duman falında ortaya çıkan duman tamamıyla yok olduktan sonra fal biter. Bu yüzden falı kesinlikle yarıda bırakmayınız. Çünkü falı yarıda bırakmanız halinde gelecek hakkında tam bilgi edinemez ve ya birbirine bağlı olayları yarıda kestiğinizden daha önce görmüş olduğunuz şekillerin hiçbir anlamı kalmayabilir. Bu yüzdende uzun bir süre dumanın size şekiller göstereceğini düşünerek konsantrenizi bozmamaya çalışınız.

Duman falını geceleyin yapınız. Gündüzleri duman falı yapmanız sizin dumanı fark etmenizi zorlaştırır ve uğursuzluk getirir. Geceleyin ise hem rüzgarlı bir hava olduğundan hem de görüş alanın daha rahat olmasından dolayı yapılması çok daha iyidir. Falı öğrenmek istiyorsanız öncelikle sezgi gücünüzü ortaya çıkartınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam