Kapat

Dylan O’Brien Kimdir

Dylan O’Brien, 26 Ağustos 1991 tarihinde Amerika’nın New York şehrinde dünyaya geldi. 1.78m boyundaki genç aktör,ün annesi Lisa Rhodes da eski bir aktris ve bununla beraber bir oyunculuk okulu yönetiyor. Babası Patrick B. O’Brien ise bir kamera operatörü. Yani anlaşılacağı gibi Dylan O’Brienın ailesi sektöre pek de uzak sasenemaz. İngiliz ve İtalyan kökleri de olan oyuncu, ailesiyle Kaliforniya’ya taşınmadan önce 12 yaşına kadar New Jersey bölgesinde yaşadı.

Oyunculuğa geçmeden önce Dylan O Brien’ın asıl amacı bir film okuluna girmek ve sinematograf olmaktı, tıpkı kendi babası gibi. YouTube?da kısa çalışmalar yayınlayan oyuncu, ilk çıkışını tamamen bağımsız bir film olan 2011 yapımı High Road ile gerçekleştirdi. Mizahi bir yönü olan, New York Mets takımını tutan ve geçmişte bir grupta davul da çalan Dylan O’Brien, Tyler Posey ile de iyi arkadaşlar.

Kariyeri boyunca toplamda 11 yapımda rol alırken, Labirent: Ölümcül Kaçış, Labirent: Alev Deneyleri, Ergen Kurt ve İlk Sefer filmleriyle tanındı. Bu süreçte toplamda 6 ödül aldı ve 3 ödüle aday gösterildi. İlk sinema deneyimi 2011 seneında High Road ile oldu ve Matt Walsh’ın yönettiği filmde başrolde Kathryn Burns ile Lizzy Caplan yer aldı. Bu sene Charlie Brown: Blockhead’s Revenge adlı 3 dakikalık bir kısa filmde de rol aldı. Kendisinin en iyi tanındığı rol ise 2011 seneından bu yana gösterilen ve yakında altıncı sezonu da başlayacak olan Ergen Kurt’taki Stiles Stilinski karakteri oldu. Tyler Posey ve Holland Roden gibi oyuncuların da yer aldığı Jeff Davis yönetimindeki dizi, uzun süredir özellikle gençler arasında oldukça ünlü ve bir kurt adamın hikayesi anlatılıyor.

2013 seneında Toby Harris’le İlk Buluşmalar adlı bir dizide tek bölümlüğüne Peter karakterini canlandırdı. 2013’te Yeni Kız dizisinde tek bölümlük ufak bir rol aldı. Aynı sene Genç Çıraklar’da Stuart rolünü oynadı. Komedi filmi Genç Çıraklar 58 milyon Dolar bütçeyle çekilirken, Shawn Levy’nin filminde başrollerde Vince Vaughn, Owen Wilson ve Rose Byrne gibi tanınmış isimler vardı. 2014 seneında Wes Ball filmi Labirent: Ölümcül Kaçış’ta Kaya Scodelario ile beraber başrole geçti.

“Dylan O’Brien Kimdir” üzerine 2 yorum

  1. Turksmf says:
  2. muyst says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam