Kapat

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Özellikle genç kızlarımızın en büyük hayalidir uzun, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak. Bunun için de denemedikleri şey kalmaz çoğu zaman. Tüm çabalara rağmen şikayet edilen tek konu vardır saçların uzamaması ya da çok geç uzaması. “Saç sefadan tırnak cefadan uzar” diye boşuna dememiş atalarımız. Saçlarımıza ne kadar iyi bakar ne kadar iyi davranırsak uzamasını da o kadar kolaylaştırırız.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var:

her duyduğunuz şeye inanmayın ve saçlarınıza uygulamayın. Bu işlem saçlarınızı uzatmak yerine bazen yağlanmaya, bazen saç kırıklarına bazen de kepek problemine neden olabilmektedir. Size en hızlı saç uzatma yöntemlerinden birkaç tanesini hemen anlatalım.

İlk olarak saçınızı ne sıklıkta yıkamalısınız ve su sıcaklığı nasıl olmalıdır onu anlatalım. Saçlarınızı her gün yıkamak saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olabilir. Çok sıcak su ise saç dökülmelerinin sebeplerinden biridir. Bu nedenlerden dolayı saçlarınızı haftada 3 ya da 4 kez yıkayın. Yıkama suyu ise mutlaka ılık olmalıdır. Ne çok sıcak ne de soğuk olmaması gerekir.

İkinci olarak saçlarınızı kurutma ve tarama yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra sakın fön makinesi ile kurutmaya kalkmayın. Öncelikle yapmanız gereken havlu ile saçınızı kurulamak olmalıdır. Fazla suyunu aldığınız saçlarınızı artık tarayabilir ve kurutabilirsiniz. Tarak seçiminde dişli tarak tercih etmeniz saç sağlığınız için önemlidir.

Saç şekillendirici kullanıyorsanız bu işlemi haftada 3 den fazla sakın yapmayın. Yüksek ısılı saç şekillendiriciler saçlarınızın yağlanmasına, yanmasına ve kırılmasına böylecede geç uzamasına hatta hiç uzamamasına neden olacaktır.

Saçlarınıza haftada bir kez bakım için maske uygulayın. Badem yağı ve hindistan cevizi yağı karışımını parmak uçlarınızla saçlarınıza uygulayın ve başınızı eşarp yardımıyla sarın ve saç kurutma makinesi ile 10 dakika kadar kurutun ve daha sonra saçlarınızı durulayın.

Saçların hızlı uzaması için en önemli ihtiyaç proteindir. Bu demek oluyor ki yumurta, balık, peynir gibi protein deposu gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Saçlarınızın ucunda kırıklar varsa mutlaka bu kırıklardan kurtulun. Bunun için de yılda iki kez saçlarınızın ucundan aldırın.

Uykunuzu düzene sokun, saç diplerinize her gün masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın.

Son olarak yeni çıkan at kuyruğu şampuanı kullananlar tarafından tavsiye edildiği için bunu kullanmanızda da fayda olduğunu söyleyebiliriz. At kuyruğu şampuanını parfümeri ve eczanelerde bulmanız mümkün 40 ila 80 lira arasında değişen at kuyruğu şampuanı pahalı bir ürün olsa da etkileri yadsınamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam