Kapat

Etkili Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Etkili Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Günümüzde kadınlarda en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi de dudaklardır. Birçok kadın kendi dudak rengini yeterli bulmadığı için ruj kullanmaktadır. Ruj renkleri bugünlerde akla gelebilecek her tonda bulunabilmektedir. Yani her kadın kendi cilt rengine ya da zevkine uygun bir ruj mutlaka bulabilmektedir. Etkili bir ruj için elbette rujun rengi oldukça önemlidir ancak bunun yanı sıra rujun hoş durması için dudakların da sağlıklı olması gerekmektedir. Ruj sürüldüğünde mükemmel bir görüntü yakalamak ne yazık ki her zaman mümkün olamamaktadır. Bu durumda öncelikle dudakların sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için yapılması gereken uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan bir tanesi diş fırçası yöntemidir. Diş fırçası ile dudaklardaki ölü deriler temizlendiği takdirde dudaklara sürülen rujun görüntüsü oldukça güzel ve zarif duracaktır. Böylece gülümsemeler de her zamankinden güzel olacaktır. Ölü derileri temizlemek için birçok bitkisel yol da mevcuttur. Türk kahvesi ve bal ile yapılan bir karışım dudaktaki ölü derileri temizlerken ayrıca rujun mükemmel bir kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Etkili bir ruj kullanımı için

Etkili bir ruj için öncelikle elbette dudakların sağlıklı görünmesi gerekmektedir ancak ruj sürme teknikleri de bu hususta oldukça önemlidir. Özellikle küçük dudaklara sahip olan kadınların dudaklarını daha belirgin hale getirmeleri rujun hoş bir görüntü yaratmasında etkili olacaktır. Dudakları daha dolgun göstermek ve dudakların şeklini ortaya çıkarmak için dudak kalemi kullanımı faydalı olacaktır. Dudak kalemi seçimi elbette sürülecek olan rujun rengine göre seçilmelidir. Dudak çizgilerinin çok üstüne dudak kalemi sürmek de komik bir görüntü yaratacağı için bu hususta dikkatli olunmalıdır.

Son olarak etkili bir ruj için ruj bazı kullanmak da yararlı olacaktır. Ruj bazları dudakların pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olacaktır. Bu ruj bazları dudaklarda meydana gelen girinti ve çıkıntıları aynı boyuta getirerek hem pürüzsüz bir görüntü yaratmakta hem de dudakların dolgun görünmesini sağlamaktadır. Ruj sürmenin amacı dudaklar daha hoş ve dikkat çekici hale getirmektedir. Ancak kişilerin kendilerini komik duruma düşürmemeleri için öncelikle rujun renk ve marka seçimini en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir.
Bu makalemizde Etkili Ruj Sürmenin Püf Noktalarından bahsettik bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

“Etkili Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?” üzerine 1 yorum

  1. isyerlerimcom says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam