Kapat

Ev Yapımı Oda Parfümü

Evinizin havasını değiştirmek, kötü kokuları gidermek için marketlerden aldığınız oda parfümleri muhakkak harika sonuçlar veriyordur ancak fiyatları cep yakıyor. Üstelik ne soluduğunuzu bilemiyorsunuz bile. İçinde bulunan kimyasalların zararı var mı yok mu bilmiyoruz.

Gelin hem hesaplı hemde tamamen doğal bir oda parfümü nasıl yapılır hep birlikte okuyalım. Tamamen doğal ve içeriğinde hiçbir kimyasal bulunmayan ev yapımı oda parfümü için gereken malzemeler şöyle

Portakal, mandalina, çubuk tarçın, karanfil, vanilya, su… Yanlış okumadınız malzemelerimizin hepsi bu kadar. Her evde mutlaka bulunabilen hoş kokulu bitkilerden oluşacak olan oda parfümümüzü istediğiniz zaman hazırlayabilir ve evinizde eşsiz bir kokunun yayılmasına imkan sağlayabilirsiniz.

Portakal ve mandalinaları yuvarlak şekilde dilimleyin. Derin bir tencerenin içine tüm malzemelerle birlikte karıştırın. Kısık ateşte kaynayana kadar bekleyin. Su kaynamaya başlayınca evinize yayılacak olan hoş koku uzun süre kalıcı olacaktır.

Bir başka doğal oda parfümü yapımını da anlatmadan geçmeyelim. Sprey şeklinde bir oda parfümü hazırlamak için yapmanız gereken boş bir sprey şişe bulun ve içini suyla doldurun. 1 kaşık karbonat ilave edip şişeyi çalkalayın. Aktarlarda bulabileceğiniz çeşitli kokuların özlerinden zevkinize göre seçtiğiniz bir tanesinden 5-10 damla kadar hazırladığınız karbonatlı suyun içine damlatın ve spreyinizi yeniden iyice çalkalayıp kullanmaya başlayın.

Eğer oda parfümünüzün sprey değilde jel olarak kullanılmasını istiyorsanız o zaman bir cam kabın içine beğendiğiniz koku özünden 5-10 damla damlatın. Diğer tarafta 1 bardak suyu kaynatın içerisine 4 ufak paket jelatin atın. 4 kaşık tuz ekleyin ve çözünmesini bekleyin. Bu karışımı hazırladığınız cam kabın içerisine dökün ve donmasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam