Kapat

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

DOĞAL YÖNTEMLERLE SAÇ RENGİ AÇMA

Bayanlar saçlarıyla oynamayı çok severler. Kimi zaman farklı renklere boyatırlar, kimi zaman da boylarını kısaltır ya da saçlarının şekillerini değiştirirler. Bazen de kuaföre gitmeden kendileri halletmek isterler saç rengi açma işlemini. Böyle bir değişim için boya kullanmadan saçlarınızın tonunu evde yapacağınız karışımlar ile açabilirsiniz. Hem saça zarar vermeyecek hem de maliyeti az olacaktır.

1. Papatya Çayı ile saç rengini açma

Papatya en bilinen doğal saç rengini açma yollarından biridir. Saçınızın yoğunluğuna göre alacağınız papatyaları bir çaydanlıkta kaynatınız ve ardından soğumaya bırakınız. Bu sırada saçlarınızı yıkayıp kremleyiniz ve hazırladığınız papatya suyunu saçınıza sürünüz. Bu işlemi yazın yapmanız gerekmektedir çünkü papatya suyu sürdüğünüz saçınızı bir saat kadar güneşte tutmanız lazım. İstediğiniz rengi yakalayana kadar haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

2. Limon Suyu ile saç rengi açma

Saçlarınızı limon ile açmanın bir avantajı da doğal bir parlaklık vermesidir. Dikkat etmeniz gereken bir nokta limonun asitli olmasından dolayı saç derinize değdirmemektir. Öncelikle ir bardak limon suyunun içine üç bardak su koyunuz ve karıştırınız. Ardından bu karışımı saçlarınıza sürünüz. 30 dakika kadar güneşte durmanız gerekmektedir. Daha sonra 2 saat kadar da güneşsiz ortamda durabilirsiniz. Sonrasında saçınızı iyice durulayınız.

3. Zeytinyağı ile saç rengi açma

Yazın denize giderken uygulayabileceğiniz bu yöntem oldukça basit. Denize girmeden önce saçınıza zeytinyağını sürünüz. Güneş ve deniz ile birleşen zeytinyağı saçların rengini açacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı besleyecek ve nemlendirecektir.

4. C Vitamin tabletleri ile saç rengi açma

Eczaneden alacağınız 8-9 adet c vitamini tabletini ilk olarak eziniz ve ardından kullandığınız şampuana ilave ediniz. Karışımı saçınıza uygulayınız. 10 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı yıkayıp durulayınız.

5. Bira ile saç rengi açma

Birayı sprey tarzı bir şişeye koyunuz ya da leğene dökünüz. Saç derinize çok değdirmemeye dikkat ederek tüm saçınıza uygulayınız. Sonrasında saçlarınızdaki fazla suyu alınız ve 1 saat kadar güneşte bekleyiniz. Haftada bir kez uygulamanız saçlarınızın doğal bir şekilde açılmasına yardımcı olacaktır.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?” üzerine 6 yorum

  1. ByNecati says:
Daha Fazla Yorum Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam