Kapat

Facebook ve kumar oyunları

Facebook ve kumar oyunları

Facebook’ta her geçen gün yeni bir oyun yayınlanmakta. Bu oyunlar kimi zaman için çocuklara yeni bilgiler öğretirken, kimi zaman çocuklara hayatları boyunca zarar görebilecekleri bazı alışkanlıklar aşılayabilmektedir. Özellikle Facebook’ta sürekli yaygınlaşan kumar oyunları, sosyal ağları kullanan çocuklar ve gençler başta olmak üzere, herkes için ciddi anlamda problemler yaratmaktadır.

Facebook, insanlar için yarattığı kimi sorunların yanısıra, içinde barındırdığı oyunlar ile de büyük tehlike oluşturmaktadır. Örneğin, son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse herkesin bildiği Texas Hold’em gibi poker oyunları veya farklı casino oyunları, hem gençler hem de daha yaşlı insanlar için, bir çeşit sanal kumar bağımlılığı oluşturmakta.

Ülkemizde kumar yasak olsa da, bu kişiler yurtdışında kumarın serbest olduğu bir yere gittiklerinde, mutlaka kumar oynamakta ve bağımlılıklarını gerçek dünyaya aktarmaktadırlar. Bu oyunların yarattığı etkilerden biri olarak, kumar oyunları oynayan bir kişi, bu bağımlılığını gerçeğe yansıttığında, tüm oyunlar gerçeğe dönmekte, sürekli kumar oynama ihtiyacı duymaktadır.

Kumar, her koşulda zararlıdır. Fiziksel olarak gerçek hayata dökülmese de, Facebook’ta oynanan kumar oyunları, Facebook bağımlılığı yaratmaktadır. Hatta bu oyunları oynayan kişiler, gerçek para ile oyun parası satın alarak, daha fazla kumar oynamaya yönelebilmektedirler.

Facebook’ta yer alan bu tehlike, her yaştan insanın bu tarz oyunları oynayabilmesi sebebiyle daha da büyümekte. Bahsettiğimiz gibi, oyunları merak ederek bir kez bu oyunları oynamaya başlayan çocuklar çok daha fazla tehlike altına girmiş durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam