Kapat

Facebook yorumlarında cevapla özelliği ve kullanımı

Facebook yorumlarında cevapla özelliği ve kullanımı

Facebook, gün geçtikçe yeni bir geliştirme ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son olarak, yorumlarda yaptığı yenilik ile, bir yorum yapıldığında bir başka kullanıcının onu direk olarak cevaplamasına fırsat veriyor.

Özellikle çok yorum gelen gönderilerde, kullanıcılar için çok daha avantajlı olan bu uygulama, henüz Facebook kullanıcılarının tamamına açılmamış olsa da, kimi kullanıcılar bu özelliği kullanmaya şimdiden başladılar. Facebook’ta belli bir sıraya göre kullanıma açılan bu uygulama, kısa süre sonra tüm Facebook üyeleri için aktif olacak gibi görünüyor.

Facebook, buna benzer bir özelliği, geçtiğimiz aylarda, “@” işareti koyarak, kullanıcıların isimlerini “etiketleme” fırsatı sunarak vermişti. Fakat bu şekilde, çok yorumlu gönderilerde, o ismin kim olduğunun anlaşılması hiç de kolay olmuyordu.

Facebook’un yeni sunduğu cevaplama özelliği ile birlikte, ne kadar gönderi olursa olsun, kişiler diledikleri kişinin yorumunun altına cevap yazabilmekteler. Bu geliştirmenin kullanımı da bir hayli basit. Yapılması gereken tek şey, cevap vermek istediğiniz yorumun hemen altında, beğen butonunun yanında beliren “cevapla” tuşuna basmak olacaktır.

Cevaplama özelliği sayesinde, istediğiniz kişinin yorumu altına bir cevap gönderebilir, böylece tüm yorumlarda kirlilik yaşanmadan, yorumlar aracılığıyla sohbet edebilir veya paylaşmak istediğinizi yazabilirsiniz.

Cevaplama uygulamasında da, daha önceden beri yapılmakta olan etiketleme gibi, karşı tarafa bildirim gönderildiği biliniyor. Karşı tarafa gönderilen bildirimler, kişinin sayfasında görünüyor ve böylece yorumuna bir cevap geldiğini farkedebiliyor.

 

“Facebook yorumlarında cevapla özelliği ve kullanımı” üzerine 2 yorum

  1. Terapist58 says:
  2. HeYKeL says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam