Kapat

Forum Nedir ?

Forum: Biraz önce bi arkadaşın forumdaki mesajların birikmesinden yola çıkarak ve mesajları takip etmemiz anlamında “ateşte yemeğimiz var yanmasın bakalım hadi” dediği yerdir.

Forum; bir tarih terimidir.

  • Eski Romalılar zamanında, Roma’da ve diğer şehirlerde kamu işlerini konuşmak için halkın toplandığı alan.
  • Tartışma alanı.
  • Toplu tartışma
  • Bazı sorunların görüşülerek karara bağlandığı genel toplantı.

“Forum” ile ilgili cümleler

  • Basın, uygar ulusların forumudur.

Yerel Türkçe anlamı:

Kibir, gurur: Onların forumuna diyecek yok.

Güzel Sanatlar alanındaki anlamı:

(Mimarlık) Eski Romalıların pazar yerine verdikleri ad.

Tarih’teki anlamı:

Eski Romalılar döneminde, kentlerde kamu işlerini görüşmek için halkın toplandığı alan.

İngilizce’de Forum ne demek? Forum ingilizcesi nedir?:

forum

Almanca’da Forum ne demek?:

forum

Forum kısaca anlamı, tanımı:

Zaman:
Bir işin, bir oluşun içinde geçtiği, geçeceği veya geçmekte olduğu süre, vakit. Dönem, devir. Bu sürenin belirli bir parçası, vakit. Olayların oluş ve akış sırasını belirleyen, düzenli ve dönemli gök olaylarını birim olarak kullanan sanal bir kavram. Bir işe ayrılmış veya bir iş için alışılmış saatler, vakit. Yer kabuğunun geçirdiği gelişimde belirlenen ve fosillere göre dörde ayrılan geniş evrelerden her biri. Çağ, mevsim. Fiillerin belirttikleri geçmiş zaman, şimdiki zaman, gelecek zaman, geniş zaman kavramı. Belirlenmiş olan an.
Diğer:
Başka, özge, öteki, öbür.
Şehir:
Nüfusunun çoğu ticaret, sanayi, hizmet veya yönetimle ilgili işlerle uğraşan, genellikle tarımsal etkinliklerin olmadığı yerleşim alanı, kent, site.
Kamu:
Hep, bütün. Halk hizmeti gören devlet organlarının tümü. Bir ülkedeki halkın bütünü, halk, amme.
Konuşmak:
Flört etmek. Bir konuda karşılıklı söz etmek, sohbet etmek. Geçerli olmak, etkin olmak. Belli bir konudan söz etmek. Konuşma dili olarak kullanmak. Bir dilin kelimeleriyle düşüncesini sözlü olarak anlatmak. Gizli bir şeyi açığa vurmak, ele vermek. Becermek, uzman gibi yapabilmek. İlişki kurmak veya ilişkiyi sürdürmek. Dargın bulunmamak. Düşüncesini herhangi bir araç kullanarak anlatmak. Şık ve zarif görünmek. Oyuncak, hayvan vb. konuşmaya benzeyen birtakım sesler çıkarmak. Söylev vermek, konuşma yapmak.
Halk:
Bir ülkedeki yurttaşların bütünü, kamu. Yaratma. Bir ülke içerisinde yaşayan değişik soylardan insan topluluklarının her biri. Belli bir bölgede veya çevrede yaşayanların bütünü, ahali. Aynı ülkede yaşayan, aynı kültür özelliklerine sahip olan, aynı uyruktaki insan topluluğu, folk. Aynı soydan gelen, ayrı ülkelerin uyruğu olarak yaşayan insan topluluğu.
Topla:
Üç parmaklı dirgen.
Toplu tartışma:
Dinleyici durumunda olanların da söz alabildikleri belli bir konu üzerinde düzenlenmiş toplantı, forum.
Toplu:
Hepsi bir arada bulunan, toplanmış. Düzenlenmiş, dağınık olmayan. Bir arada, bütün, kombine. Topunu, tamamını, bütününü içine alan. Vücutça dolgun. Topu olan.
Tartışma:
Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma. Karşılıklı ağır sözler söyleyerek yapılmış olan çekişme, atışma, ağız dalaşı, dil dalaşı, dil kavgası, ağız kavgası, münakaşa. Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma.
Forumcu:
Kendini bir şey sanan, kendi kendine poz veren, kurumlu, gururlu (kimse).

Diğer dillerde Forum anlamı nedir?

İngilizce’de Forum ne demek?
n. city square or market, place of assembly, place for conducting official business (in ancient Rome); court; place where discussions are held; message board on the Internet focused on a particular subject (Computers)
n. forum, city square or market, place of assembly, place for conducting official business (in ancient Rome), court; place where discussions are held; message board on the Internet focused on a particular subject (Computers)
n. forum; city square or market, place of assembly; place for conducting official business (in ancient Rome); court; place where discussions are held
Fransızca’da Forum:
[le] forum, toplutartışma
Almanca’da Forum:
Forum
Rusça’da Forum:
n. форум (M), трибуна (F), арена (F)

“Forum Nedir ?” üzerine 3 yorum

  1. Metehaan says:
  2. delidolu_1717 says:
  3. DeRyaca says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam