Kapat

Galaxy S7 özellikleri ve incelemesi

Galaxy S7 için ortaya atılan özellikler ve Galaxy S7’nin çıkış tarihi

Güney Korenin teknoloji devi Samsung yeni modeli S7 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. S6 Edge ve S6 Edge+ modellerinin tanıtımının üzerinden ne kadar süre geçtiğidiye soranlar olabilir ancak Samsung bu alandaki liderliğini kimselere kaptırmayı düşünmüyor bu nedenle de çalışmalarına ara vermeden ve hız kesmeden devam ediyor.

Yeni modelin ne gibi özellikleri olacak bir göz atalım. Hakkında söylentilerin bol olduğu Samsung Galaxy S7 hakkında kesinleşen ve hala bir şehir efsanesi olarak kalan özellikleri şöyle.

Samsung Galaxy S7 özellikleri

Samsung Galaxy S7, 5.7 inç 1440*2560 px çözünürlükte, QHD ekrana sahip olmasının yanısıra Snapdragon 820 prosedürci ile donatılmış.

4GB RAM, 64 GB depolama belleği yanında fotoğraflarda gece çekimi ile ilgili olarak oldukça iddialı. 21 Şubatta tanıtılacak olan Galaxy S7‘de teknoloji devi Samsung f/1.7 kamera kullanacak ve 12 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacak.

Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağı ileri sürülen Galaxy S7’nin bir diğer sürümü olacak ve söylentilere bakılırsa bu sürümde M1 Mongoose olarak adlandırılan 2.3 GHz hızındaki Exynos 8890 prosedürci olacak. Ayrıca yine bu modelde 20 MP ISOCELL kamera sensörün de yer alacak.

Daha önceden Galaxy S7’nin ön yüzü sızdırılmıştı bunun üzerine Samsung kendi elleriyle telefonun arka yüzünü servis etti. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge adıyla iki farklı model olarak karşımıza çıkacak olan bu telefonlarda iki farklı işlemci seçeneği olacağı görülüyor. Bu durum bölgelere göre farklılık gösterecek. işlemcinin ne olacağını yukarıda söylemiştik ama bir araya getirecek olursak Samsung’un son modellerinde Snapdragon 820 ve Exynos 8990 işlemci kullanılacak. Cihazlar Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile geliyor.

Son olarak yine bir kaç şey söylemeden geçemeyeceğiz. Bu işin sonu nereye gider nasıl olur bilinmez ancak teknoloji devleri her yeni güne yeni bir telefon modelinin  hayaliyle uyanmaya devam ettiği sürece biz akıllı telefon kullanıcıları tercih yapmakta, karar vermekte daha uzun yıllar zorlanırız. Kiminin adı, kiminin kamerası, kiminin bataryası bizi cezbetmeye yetiyor. Ama biz bunlar arasında seçim yapmakla uğraşırken adamlar yeni bir telefonda yeni bir özellik kullanmayı ihmal etmiyorlar. Bu durumda üreticilerle girdiğimiz yarışta hep kaybeden taraf olmaya mecburuz.

“Galaxy S7 özellikleri ve incelemesi” üzerine 1 yorum

  1. TheLastPikachu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam